Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 25 lutego 2016 
    

Próbki inżynieryjne GPU Nvidia Pascal pojawią się na początku kwietnia


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:39
(4)
Co prawda niektóre źródła podały mocno optymistyczny harmonogram pojawienia się na rynku rozwiązań graficznych Nvidii opartych na architekturze Pascal, niemniej jednak są to odosobnione informacje, nie wspominając o tym, że mocno upiększają one aktualną sytuacje. Według nich najpierw ma pojawić się następca procesora graficznego GM204, i to już w czerwcu, zaś najmocniejszy układ wykorzystujący najnowszą mikroarchitekturę GPU Nvidii, czyli GP100, w najlepszym razie ujrzymy przed końcem tego roku.

Na konferencji technologicznej GTC 2016, mającej się odbyć na początku kwietnia, Nvidia ma zamiar podać nieco więcej szczegółów akceleratorów obliczeń opartych na GPU Pascal. Niezbyt precyzyjne pogłoski mówią, że Nvidia ma zamiar zaprezentować prototyp nowej generacji tej karty 5 kwietnia, co oznacza, że będzie to pierwszy pokaz nowej architektury procesorów graficznych. O ile jest to oczywiście wiarygodna informacja.
Z kolei szwedzki serwis SweClockers podał, że na czerwcowym Computex'ie 2016, Nvidia może zaprezentować rozwiązania graficzne oparte na GPU Pascal, ale mają to być układy przeznaczone dla laptopów do gier. Oznacza to, że w czerwcu w najlepszym razie ujrzymy następcę GM204, przeznaczonego do laptopów. Układy przeznaczone dla urządzeń stacjonarnych pojawić się mają w drugiej połowie tego roku.
Ciekawie wygląda sytuacja po zestawieniu jej z poczynaniami konkurencji, czyli AMD. "Czerwoni" zaprezentowali działające karty graficzne z układami nowej generacji już w styczniu, więc mają nad Nvidią co najmniej cztery miesiące przewagi. Oznacza to, że AMD będzie w stanie zastąpić dotychczas produkowane GPU w połowie roku, co może doprowadzić do sytuacji, kiedy przez kilka miesięcy Nvidia nie będzie mogła zaprezentować odpowiedzi na nowe produkty AMD. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w tym czasie ma nastąpić wprowadzenie na rynek rozwiązań wykorzystujących rzeczywistość wirtualną, co z kolei doprowadzi do wzmożonego popytu na karty graficzne przystosowane do obsługi tej technologii.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ciekawe (autor: piwo1 | data: 27/02/16 | godz.: 06:06)
  "Czerwoni" zaprezentowali działające karty graficzne z układami nowej generacji już w styczniu, więc mają nad Nvidią co najmniej cztery miesiące przewagi.
  jest koniec lutego wiec jakby nie patrzec od stycznia to 4 miesiace minely :)


 2. styczeń - kwiecień :) (autor: Giray | data: 27/02/16 | godz.: 14:22)
  j.w. z tym, że ponoć pierwsze działające karty mieli już w październiku/listopadzie, a działające GPU chyba we wrześniu.

 3. coś na "śmiech" (autor: loccothan | data: 6/03/16 | godz.: 22:08)
  choć Gracze wiedzą że to już nie jest śmieszne :-(

  http://a.disquscdn.com/...s/3306/5826/original.jpg


 4. i tu (autor: loccothan | data: 6/03/16 | godz.: 22:14)
  http://a.disquscdn.com/...s/3305/5694/original.jpg

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.