Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 2 marca 2016 
    

Linux Foundation rozpoczął projekt o nazwie Zephyr


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 23:05
(2)
Stowarzyszenie o nazwie Linux Foundation rozpoczęło prace nad projektem, który został nazwany Zephyr. Pod tą nazwą kryje się kompleksowy plan stworzenia niskopoziomowego, modułowego, skalowalnego systemu operacyjnego Open Source, przeznaczonego dla Internetu przedmiotów.

Przedsięwzięcie obecnie znajduje się na etapie rozwoju okrojonej wersji Linuksa przeznaczonej dla urządzeń wbudowanych. Głównym celem jest zminimalizowanie poboru energii, wymagań systemowych, a co za tym idzie ceny minimalnej konfiguracji sprzętowej, na której zadziała opracowywany system operacyjny.
Dla przykładu stworzenie środowiska wymagającego tylko 200 MB pamięci RAM i 1 MB pamięci flash pozwoli na stworzenie mikrokontrolerów mogących wykorzystywać ten system operacyjny.
Zephyr posiada niewielki "mikro-kernel", jeszcze mniejszy ma być "nano-kernel". Takie podejście pozwoli temu systemowi operacyjnemu działać niezależnie od architektury procesora i potrzebować do działania jedynie 10 kB pamięci, przy jednoczesnej możliwości skalowania. Mimo tak niewielkich wymagań Zephyr nadal będzie obsługiwać łączność zarówno przewodową jak i bezprzewodową. Udało się przy tym zachować zgodność z warunkami licencji Apache v2.0.
Obecna wersja systemu Zephyr obsługuje Bluetooth, Bluetooth LE, IEEE 802.15.4 (6LoWPAN) na procesorach z architekturą x86, ARM i ARC.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. znów strona się rozjeżdża (autor: Sławekpl | data: 4/03/16 | godz.: 06:22)
    czy nie można jakoś standardowo pakować zdjęć aby tego nie było gdy powiększa się stronę w przeglądarce? co jakiś czas jest taki babol na TPC ...

  2. Bo to trzeba by użyć CSS... (autor: Kenjiro | data: 4/03/16 | godz.: 08:27)
    td.txt img { max-width: 681px; }
    Aczkolwiek najlepiej byłoby dodać odrębną klasę dla powyższego td, bo widzę dużo klas txt w kodzie...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.