Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 4 marca 2016 
    

Chińscy producenci są mocno zainteresowani rynkiem komputerów hybrydowych


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 16:16
Popyt na tradycyjne tablety maleje już od dłuższego czasu, co doprowadziło do tego, że ich producenci w chwili obecnej walczą nie tyle o zyski a o utrzymanie się na tym rynku. Trzeba też pamiętać, że sporo chińskich producentów tych urządzeń zaprzestało ich wytwarzania po tym, jak Intel wycofał się z dotowania procesorów w nich wykorzystywanych.

Według strony internetowej DigiTimes, obecnie chińscy producenci skupiają się na produkcji urządzeń, takich 2-w-1, łączących w sobie cechy tabletu i laptopa. Dzięki wsparciu Intela i Microsoftu na rynku powinno pojawić się dużo takich urządzeń, co z kolei przyczynić się ma do spadku ich ceny do nawet poziomu 180$.
Źródła branżowe uważają, że w pierwszej połowie roku popyt na laptopy będzie słaby, chociaż urządzenia przeznaczone do gier oraz hybrydowe mają sprzedawać się dobrze. Biorąc pod uwagę pojawienie się na rynku tanich chińskich producentów, dotychczasowi liderzy tej branży będą musieli dużo mocniej niż obecnie zabiegać o klientów, w celu podtrzymania dotychczasowej wielkości sprzedaży.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.