Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 15 marca 2016 
    

ARM i TSMC zaczynają pracować nad technologią 7 nm


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:12
(2)
Ostatnie problemy Intela z tzw. "Prawem Moore'a", czyli z wdrażaniem technologii 10nm, są niczym innym jak brutalnym zderzeniem z twardą rzeczywistością, która wymaga inwestowania coraz to większych środków w rozwój nowych technologii litograficznych. Mimo tego Intel nadal ma zamiar opanować następną technologię, czyli 7 nm do 2020 roku, co na tle TSMC, który ma zamiar opanować ten proces produkcyjny w pierwszym kwartale 2017 roku nie wygląda zbyt wesoło.

Z kolei pierwszych próbek układów 5 nm TSMC spodziewa się jeszcze w tej dekadzie, ale dużo zależy w tym przypadku do terminowego wdrożenia litografii EUV.
Nic więc dziwnego, że w tym tygodniu, TSMC i ARM na wspólnej konferencji prasowej ogłosili rozpoczęcie współpracy w ramach przystosowania procesu technologicznego 7 nm FinFET do stworzenia procesora o wysokiej wydajności. Należy podkreślić, że nowe rozwiązania technologiczne znajdują zastosowanie nie tylko w procesorach ARM, ale i też w telekomunikacji i sprzęcie serwerowym. O tym, jak bardzo segment układów mobilnych uzależniony jest od postępu technologicznego świadczy fakt ukończenia przez ARM projektu cyfrowego procesora Cortex-A72 w technologii 10 nm.
Nie ulega wątpliwości, że czas pojawienia się pierwszych układów opartych na architekturze ARM, wykonanych w litografii 7 nm nie zależy tylko od samych możliwości TSMC, ale także od terminu zakończenia prac nad własnymi SoC przez firmy produkujące układy w oparciu o rozwiązania ARM. Ich nazwy nie zostały jeszcze ujawnione, lecz powinno nastąpić to już w przyszłym roku.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: power | data: 18/03/16 | godz.: 22:13)
    7nm nie ujrzymy szybciej niz za 4 lata.
    Jeszcze 10nm nie trafilo do masowej produkcji i nie zwrocily sie poniesione koszty, a Ty juz bys chcial widziec 7nm :)


  2. wieta wogole co to prawo moora ..?? (autor: Mario2k | data: 19/03/16 | godz.: 08:31)
    Soltysa zapytajta ;)

    Mlodzierz 21wieku


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.