Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 15 marca 2016 
    

Nowa wersja pakietu CorelDRAW Graphics Suite X8


Autor: DYD | 23:56
(9)
Firma Corel przedstawia pakiet CorelDRAW Graphics Suite X8 — nowe, flagowe rozwiązanie do projektowania grafiki, które przyspiesza i ułatwia tworzenie profesjonalnych projektów oraz edycję obrazów, jednocześnie poszerzając opcje kontroli. Dzięki temu pakietowi projektanci, artyści i użytkownicy biznesowi mogą w kreatywny sposób realizować swoje pomysły i przygotowywać prace graficzne, które pozostawią niezapomniane wrażenie niezależnie od formy publikacji. Nowe funkcje przyspieszają i usprawniają proces twórczy — szczególnie podczas pracy z czcionkami, obrazkami i obiektami. CorelDRAW Graphics Suite X8 to optymalne środowisko dla użytkowników projektujących grafikę w systemie Windows 10 (pakiet działa także w systemach Windows 7 i Windows 8.1).

Zarówno nowi, jak i wieloletni użytkownicy pakietu CorelDRAW mogą skorzystać z szerokiej gamy narzędzi edukacyjnych i konfigurowalnego środowiska, aby szybko rozpocząć pracę z aplikacją i dostosować ją do swoich potrzeb. Dzięki nowym, otwartym zasadom uaktualniania przejście z dowolnej poprzedniej wersji do pakietu CorelDRAW Graphics Suite X8 nie będzie wiązało się ze istotnymi wydatkami.

Poszerzone, istniejące, a także dodane nowe funkcje w pakiecie CorelDRAW Graphics Suite X8 oszczędzają czas i umożliwiają tworzenia profesjonalnych projektów:

• Nowe opcje zgodności i obsługi: Dzięki w pełni zoptymalizowanej obsłudze systemu Windows 10 można korzystać z nowej opcji wyświetlania obrazu na kilku monitorach (niezależnie od rozdzielczości), obsługi wyświetlaczy o rozdzielczości 4K, a także używać tabletów z systemem Windows i interfejsem rysika w czasie rzeczywistym, takich jak Microsoft Surface, tabletów i innych urządzeń Wacom.

• Nowy program Corel Font Manager™: Umożliwia uporządkowanie stale rozbudowywanej kolekcji czcionek i korzystanie w optymalny sposób z już posiadanych. Program zapewnia szybkie wyszukiwanie i porządkowanie czcionek oraz krojów. Jest on idealnym rozwiązaniem we wszystkich branżach, w których na co dzień są używane czcionki, od projektowania grafiki oraz tworzenia publikacji i ilustracji po przygotowywanie opakowań, oznakowań, reklam i witryn internetowych.

• Ulepszone opcje filtrowania i wyszukiwania czcionek: Szybkie znajdowanie potrzebnej czcionki bez konieczności czasochłonnego przeszukiwania wielu folderów. Istnieje możliwość wyszukania czcionki przypominającej pismo odręczne lub obsługującej wybrany zestaw znaków specjalnych, na liście wyświetlone zostaną wszystkie dostępne czcionki, które spełniają podane kryteria.

• Ulepszone narzędzie „Nóż”: Pozwala podzielić dowolny obiekt lub grupę obiektów — obiekty wektorowe, tekst i mapy bitowe — wzdłuż linii prostej, odręcznej lub Béziera. Po podzieleniu obiektów mogą one na siebie nachodzić lub być oddzielone odstępem. Następnie określa się opcję konturu lub aplikacja automatycznie wybiera opcję, która pozwala najdokładniej zachować jego wygląd.

• Nowe funkcje projektowania zaproponowane przez użytkowników: Z nową funkcją ukrywania i pokazywania obiektów zarządzanie skomplikowanymi projektami staje się proste. Za pomocą funkcji kopiowania segmentów krzywej można wklejać i powielać fragmenty już istniejących krzywych, podczas gdy opcja rozmywania gaussowskiego pozwala dostosowywać stopień wtapiania cienia na krawędziach.

• Nowe i ulepszone funkcje edycji zdjęć: Nowe narzędzie „Klonowanie korygujące” pozwala na usuwanie niedoskonałości, a ulepszona opcja „Prostowanie obrazka” umożliwia korygowanie zniekształceń perspektywy.

• Nowe opcje dostosowywania obszaru roboczego: Dzięki obszarowi roboczemu dostosowanemu do własnego sposobu pracy użytkownicy mogą błyskawiczne osiągnąć większą produktywność. Użytkownik może zmieniać kolor pulpitu i obramowania okna, wybrać jasny lub ciemny interfejs użytkownika, dostosować rozmiar tekstu i ikon, a także otwierać okna pulpitu w oknie pływającym.

• Nowe narzędzia edukacyjne: Szybkie rozpoczęcie pracy w przyjaznym środowisku, które zapewnia możliwości łatwej konfiguracji, zasoby edukacyjne dostępne z poziomu produktu oraz ulepszone okno dokowane. Sprawdzanie nowości w obszernym przewodniku dla początkujących lub korzystanie ze specjalnego przewodnika po produkcie dla zaawansowanych użytkowników poprzednich wersji programów CorelDRAW, Corel PHOTO-PAINT oraz innych aplikacji do projektowania grafiki.

• Ulepszona obsługa opcji udostępniania i przygotowania plików końcowych: Zapewnia obsługę wielu najnowszych, standardowych formatów plików i funkcji projektowania, co pozwala na tworzenie oraz dostarczenie gotowego produktu. Poszerzone opcje zgodności gwarantują obsługę takich formatów plików, jak: AI, PSD, PDF, JPG, PNG, SVG, DWG, DXF, EPS, TIFF, DOCX i PPT. Nowe okno dialogowe „Obramowanie i przelotka” pozwala utworzyć baner na podstawie zawartości strony lub zaznaczonych obiektów. Niezależnie od tego, czy pracuje się nad projektem niewielkich rozmiarów, na przykład logotypem, czy grafiką internetową, czy też materiałami w większym rozmiarze, takimi jak banery lub oznakowania samochodów, pakiet CorelDRAW pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty.• Nowa społeczność osób wykorzystujących pakiet CorelDRAW i środowisko SDK: Tworzenie własnych narzędzi do automatyzacji z pomocą materiałów z nowej witryny społeczności osób opracowujących rozwiązania z wykorzystaniem pakietu CorelDRAW i środowiska SDK

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X8 zawiera następujące elementy:

• CorelDRAW X8: Intuicyjna aplikacja do tworzenia ilustracji wektorowych i układów stron
• Corel PHOTO-PAINT X8: Profesjonalna aplikacja do edycji zdjęć
• Corel Font Manager™: Zaawansowane zarządzanie czcionkami
• Corel PowerTRACE X8: Narzędzie do trasowania, umożliwiające przekształcanie map bitowych na postać wektorową (w programie CorelDRAW X8)
• Corel CONNECT™ X8: Dostęp do materiałów cyfrowych w Centrum zasobów oraz na lokalnym komputerze
• Corel Website Creator™: Aplikacja do projektowania witryn internetowych
• Corel CAPTURE™ X8: Narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu komputera jednym kliknięciem
• PhotoZoom Pro 4: Dodatek umożliwiający eksportowanie oraz powiększanie cyfrowych zdjęć z programu Corel PHOTO-PAINT

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X8 zawiera również 10 000 obrazków clipart i cyfrowych, 2000 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, 1000 czcionek OpenType, 350 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, 2000 szablonów na pojazdy, ponad 1000 wypełnień, ramek i deseni, a także ponad 5 godzin szkoleniowych nagrań wideo oraz inne materiały.

Aby uzyskać pełną listę funkcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite X8 oraz pobrać jego bezpłatną, 15-dniową wersję próbną, należy odwiedzić witrynę www.coreldraw.com.

Klienci mogą wybrać spośród trzech elastycznych opcji zakupu:

• Licencja stała: Po dokonaniu jednorazowej płatności klient wchodzi w posiadanie licencji produktu na stałe — w ramach tej opcji dostępne są wersje w pudełku oraz do pobrania.
• Subskrypcja: Można, co miesiąc lub co rok uiszczać opłaty za korzystanie z pakietu i uaktualniać go do najnowszej wersji w okresie obowiązywania subskrypcji.
• Program uaktualnień: Osoba dokonująca zakupu licencji stałej pakietu CorelDRAW Graphics Suite X8 uiszcza raz do roku niewygórowaną opłatę, dzięki czemu może korzystać z najnowszych narzędzi do projektowania, pełnej zgodności plików, a także najbardziej aktualnych technologii. W okresie ważności konta użytkownik automatycznie otrzymuje najnowszą wersję oprogramowania niezwłocznie po jej wydaniu.

Dostępność i ceny

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X8 jest dostępny w językach: polskim, angielskim, czeskim, chińskim uproszczonym i tradycyjnym, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, portugalskim (brazylijskim), rosyjskim, tureckim oraz włoskim. Zamówienia będą realizowane od 5 kwietnia 2016 r. Cena pełnej wersji wynosi 2699 zł (z podatkiem VAT), a uaktualnienia — 1499 zł (z podatkiem VAT). Subskrypcja jest dostępna w cenie 154 zł (z podatkiem VAT) miesięcznie lub 998.99 zł (z podatkiem VAT) rocznie. Program uaktualnień jest oferowany w cenie 495 zł (z podatkiem VAT) rocznie. Dostępne są również wersje komercyjne i edukacyjne w postaci licencji wielostanowiskowych.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Ktoś jeszcze używa Corela? (autor: Remek | data: 17/03/16 | godz.: 20:13)
  :)))

 2. @02 (autor: agnus | data: 17/03/16 | godz.: 22:00)
  Podstawowe narzędzie

 3. co za łaska (autor: faf | data: 18/03/16 | godz.: 09:16)
  legalnej 9 ani X3 nie mogę zainstalować na Windows 10 - ponoć mam sobie kupić upgrade do X7 - WAAAAT ?
  z braku czasu postawiłem na Virtualce XP
  ale ponoć da się to zmęczyć podstawiając w rejestrze wersje Windows na czas instalacji


 4. @03 (autor: agnus | data: 18/03/16 | godz.: 17:03)
  No to gratuluję, ja się poddałem i kupiłem nowego (X7) Corela. X3 działał mi już kiepsko na W7 a na W10 już przestał w ogóle.
  Ale tak czy siak jest tani w porównaniu do AI a przyzwyczajenia robia swoje.
  Gdyby tak jeszcze nie zmuszali do całego pakietu i dali osobno (i taniej) sam moduł Draw - byłoby super.


 5. @1 :-) (autor: Armitage | data: 18/03/16 | godz.: 21:39)
  Tak, od przeszło 20 lat, wersję 8, która mi wystarcza i nic lepszego nie potrzebuje :-)

 6. hmm (autor: bartek_mi | data: 19/03/16 | godz.: 14:38)
  ja sie chyba z zalem przerzuce bo licencje adobe sa nie do przyjecia...

 7. Zaleta Corela (autor: agnus | data: 19/03/16 | godz.: 16:00)
  Kupujesz i masz. Jak nie musisz mieć nowości to używasz latami.
  A jak potrzebujesz softu to płacisz niewielką kwotę za miesiąc działania.
  Adobe jest cholernie drogie. Photoshop jest niezastąpiony ale jeśli chodzi o projektowanie wektorowe to Corel jest już dojrzałym softem i jeśli ktoś jest do niego przyzwyczajony to serio nie ma potrzeby sięgania po AI i proste publikacje również można z niego wypuszczać bez konieczności kupowania Indesign'a.
  Choć składania katalogu w CD nikomu nie życzę :D


 8. @7 ee tam (autor: majek | data: 19/03/16 | godz.: 16:35)
  składało się kilkaset stron na 12tce;) ale w InDesign to już inna epoka do składania.
  Co do wektorów to też wolę Corela - pewnie przyzwyczajenie ale AI mnie denerwuje w wielu kwestiach


 9. @6 i 7: (autor: lcf | data: 21/03/16 | godz.: 17:55)
  Są jeszcze alternatywy w postaci Affinity Photo i Affinity Designer:
  https://www.youtube.com/watch?v=rlWdvjqGlik
  https://www.youtube.com/watch?v=6nTKbT8JybQ
  do tej pory były tylko na OS X, ale za kilka tygodni startują też wersje dla Windows.

  Dla osób nie potrzebujących wszystkich funkcji kombajnów w stylu Photoshop czy Corel rozsądna propozycja, moim zdaniem - aplikacje za $49 każda i bez subskrypcji.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.