Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 17 marca 2016 
    

AMD Polaris 10 ciąg dalszy


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:07
(2)
Podczas poniedziałkowej prezentacji, na której po raz pierwszy pokazano oficjalnie Radeona Pro Duo, zademonstrowano też w działaniu przedprodukcyjny egzemplarz nowego Radeona, opartego na procesorze graficznym Polaris 10. Działał on płynnie i bez żadnych problemów, nie był więc gipsową makietą, którą tak lubi wymachiwać szef i założyciel konkurencyjnej firmy. Serwis VideoCardz dokonał krótkiej syntezy dostępnych informacji, przy okazji publikując kilka nie znanych wcześniej zdjęć.

Zacznijmy od tego, że pokazowy egzemplarz Polaris 10 został umieszczony w kompaktowej obudowie. Według świadków karta ma wielkość zbliżoną do Radeona R9 Nano. Czy jest to zasługa pamięci typu HBM nie wiadomo na 100%, niedawno przecież AMD dał do zrozumienia, że barierą w rozpowszechnieniu tego rodzaju pamięci jest jej cena. Być może dlatego też Polaris nie będzie wykorzystywał drugiej generacji tej pamięci.
Na tylnym panelu tej intrygującej karty jest widoczne pięć złącz wideo, czyli trzy DisplayPort 1.3, jedno HDMI 2.0 oraz jedno DVI. Pojawiły się już głosy, że nie jest to wystarczająca ilość, ale na chłopski rozum, kto wykorzystuje kilka monitorów na karcie ze średniego przedziału cenowego?
Przy okazji dowiedzieliśmy się nieco więcej o Polaris 11. Ten przeznaczony dla laptopów procesor graficzny jest zdolny do odtwarzania scen rzeczywistości wirtualnej z rozdzielczością 4K i wystarczy mu do tego chłodzenie pasywne. Jego bliski krewniak, czyli Polaris 10, powinien mieć lepszą wydajność z racji możliwości pracy z bardziej wydajnymi systemami chłodzenia.
 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawe te ostatnie zdanie (autor: piwo1 | data: 20/03/16 | godz.: 09:55)
    tak jakby polaris 10 mial byc wydajniejszy od polarisa 11 ze wzgledu na system chlodzenia a nie ze wzgledu na to ze to prawie 4 razy wiekszy uklad (polaris 11 110-150mm2, polaris 10 232mm2).
    http://cdn.wccftech.com/...ris-10-GPUs-feature.jpg


  2. hmmm (autor: Giray | data: 20/03/16 | godz.: 10:31)
    co do obrazków to ja bym przeczytał jeszcze ostatniego newsa nt Nvidii jeszcze raz :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.