Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 21 marca 2016 
    

AMD może rozwijać GPU dla smartfonów, ale nie za darmo


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 14:08
(1)
Szef części graficznej AMD, Raja Koduri, sprecyzował niedawno sytuację dotyczącą opracowania przez jego firmę rozwiązań graficznych przeznaczonych dla smartfonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych. Jak wiadomo, w 2009 roku AMD sprzedał swój dział mobilnych procesorów graficznych firmie Qualcomm, która nazwała nabyte układy mianem Ardeno. Co ciekawe jest to anagram od słowa "Radeon", którego nie muszę tu chyba objaśniać.

Od tamtej pory AMD swoje wysiłki skierował na opracowanie rozwiązań graficznych dla platform komputerowych oraz konsol i od tego czasu nie uległo to zmianie. Przyczyną tego stanu rzeczy ma być wysoki koszt opracowania tego rodzaju niszowych procesorów graficznych, jak i niski popyt na tego rodzaju układy.
Jednocześnie AMD pozostaje otwarty na wszelkie propozycje współpracy. Jeśli ktoś chce sfinansować rozwój architektury graficznej dla urządzeń mobilnych, nic nie stoi temu na przeszkodzie. Ponadto AMD jest gotów udzielić licencji na wykorzystanie swojej architektury rozwiązań graficznych dla zainteresowanych deweloperów.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jestem ciekaw czy są w stanie na podstawie (autor: Sławekpl | data: 22/03/16 | godz.: 16:46)
    obecnej architektury zbudować wydajne GPU na tyle oszczędne by był sens jej implementacji w fonach
    tak z czystej ciekawości,
    z innej beczki, jeśli by rozwinęli taki projekt to jest spora szansa na większą energooszczędność dużych układów, chyba sami powinni być tym zainteresowani
    nV ma Tegrę, a oni obecnie nic podobnego nie mają, AM1/Beema/Mulins mają tylko przyciętą grafę z dużych układów a nie zaprojektowaną specjalnie dla tego typu układów


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.