Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 21 marca 2016 
    

Powstał dron dla którego woda nie jest problemem


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 14:11
(2)
Jak powszechnie wiadomo elementy elektroniczne nie darzą wody zbyt wielką sympatią. Bliskie ich spotkanie często wiąże się z problemami, i dotyczy to elementów elektronicznych. Nie jest więc niczym dziwnym, że zbudowane w dużej mierze z podzespołów elektronicznych drony starają się unikać ryzyka zetknięcia się z tą cieczą, co jednak często oznacza ograniczenie ich możliwości użytkowych.

Może to jednak ulec zmianie, gdyż jak się okazuje, naukowcy z Johns Hopkins University pokazali prototypy dronów potrafiących nie tylko latać, ale i też przebywać dłuższy czas pod wodą, skąd mogą wznieść się w powietrze.
Aby zapobiec korozji elementów drona należało w miarę możliwości unikać użycia elementów metalowych. Lekka rama jest jednocześnie szczelną obudową, zdolną do wytrzymania ciśnienia na głębokości kilkudziesięciu metrów. Zastosowane w tym urządzeniu elementy elektryczne, jak na przykład silniki, zostały pokryte specjalnymi powłokami chroniącymi je przed wilgocią. Efekt tego jest taki, ze pod dwóch miesiącach przebywania w wodzie morskiej dron nie tylko nie nosił żadnych śladów korozji, ale i bezproblemowo z niej wystartował. I co ważne, jest na tyle tani, aby używać go w warunkach grożących utratą tego urządzenia. Pierwszym użytkownikiem tych dronów ma być wojsko.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe ile projektów tym wzieli, kapuchy. (autor: kubolx | data: 22/03/16 | godz.: 23:40)
    W le zap de spion to chyba juz ze 2 lata temu było. Po za tym gdzie tu wielkie halo, zwykłą syma x5 po dobrym zapryskaniu sprayem silikonowym bardzo ładnie nurkowałem w fontannie /pierwszy raz bom dupa, a potem to dzieciaki cieszyło :]/. . Szkoda, że o dronie który dokona zagłady ludzkości, na twojepc se nie zdążę przeczytać.

  2. w sumie (autor: pawel1207 | data: 23/03/16 | godz.: 11:23)
    natanszy model tylko uszczelniony to potrafi tak ze zaden wyczyn

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.