Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 21 marca 2016 
    

Managed Services - co to jest?


Autor: Artykuł reklamowy | 14:02
(2)
W ostatnim czasie w branży IT popularny staje się termin Managed Services. Czym jest, czego i kogo dotyczy o tym w poniższym artykule.

Managed IT services to tak naprawdę ciągłe, nieprzerwane świadczenie usług bądź procesów. W oczywisty sposób można porównać te usługi do outsourcingu. Organizacja wykorzystująca managed services zleca na zewnątrz obsługę pewnych procesów, funkcji lub nawet całych obszarów. Motywem do tych działań jest skorygowanie efektywności procesów a także obniżenie kosztów przy jednoczesnym podwyższeniu jakości usług objętych managed services. Taki model współpracy jest już obecny w wielu branżach (nie ogranicza on się jedynie do IT). Usługa ta swoją popularność zawdzięcza głównie kwestiom bezpieczeństwa. Zewnętrzna firma ma przeważnie o wiele większe możliwości i doświadczenie w zakresie ochrony danych.


Usługi zarządzane to pojęcie bardzo szerokie dlatego też ich zastosowanie może być wszechstronne. Kiedy warto zastanowić się nad wdrożeniem managed services? Dobrym momentem jest implementacja kompletnie nowego systemu informatycznego. W końcu po wdrożeniu pojawia się kwestia jego obsługi. To doskonała chwila na skorzystanie z usług zarządzanych. Ich celem będzie zapewnienie bezproblemowego i niezakłóconego działania systemu.


W przypadku branży IT gdzie mówi się o managed IT services usługi mogą objąć zarządzanie infrastrukturą, serwerami czy też całymi systemami (ERP, BI, CRM). Oczywiście zakres usług można dowolnie rozszerzać i tak może on dotyczyć również np. help desku. Idąc dalej można skończyć na modelu gdzie firma zewnętrza jest całkowicie odpowiedzialna za cały proces począwszy od dostarczenia infrastruktury, przez dostarczenie systemu i jego późniejszą administrację.


Rodzi się pytanie czy managed services się opłaca? Jak najbardziej tak, dzięki temu rozwiązaniu klienci zwiększają skuteczność prowadzonych działań oraz następuje optymalizacja procesów w firmie. Dodatkowo przedsiębiorstwa zyskują dostęp do najnowszych technologii i usług na najwyższym poziomie, a co najważniejsze widocznie obniżają wydatki na obsługę infrastruktury informatycznej. Wszystko o czym wspomniano ma odzwierciedlenie na rynku. Coraz bardziej widoczny jest trend rezygnowania z utrzymywania infrastruktury i obsługi informatycznej poprzez zlecanie jej na zewnątrz. Ogromne, jeśli nie kluczowe znaczenie mają tutaj usługi w chmurze.


Należy podkreślić, że sama usługa managed services nie jest niczym nowym czy też odkrywczym. Na świecie to rozwiązanie jest stosowane od wielu lat. Inaczej jest w Polsce gdzie usługa ta dopiero zaczyna się rozwijać. Mimo widocznego trendu w kierunku usług zarządzanych, przedsiębiorcy jeszcze są nieufni co do tej usługi.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. . (autor: 10fi | data: 25/03/16 | godz.: 01:55)
    .

  2. dedykowany erp (autor: mesaps | data: 30/08/16 | godz.: 11:59)
    Dedykowane systemy ERP, CRM wpisują się w tą filozofię.
    http://oprogramowanie-dedykowane-dla-firm.pl/...rp


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.