Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 23 marca 2016 
    

Czujniki obrazu oparte na "kropkach kwantowych" trafiają już do klientów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:44
Parę miesięcy temu pojawiły się pierwsze informacje na temat interesującego projektu wykorzystania "kropek kwantowych" w elementach światłoczułych. Zajmuje się tym kanadyjska firma InVisage, która wykorzystała prowadzone na Uniwersytecie w Toronto badania w celu stworzenia cienkowarstwowej powłoki światłoczułej ze specjalnymi wtrąceniami, określanymi mianem "kropek kwantowych".

Dzięki temu czujniki obrazu mogą stać się nie tylko cieńsze i bardziej wrażliwe na światło, ale także i bardziej wydajne. Pierwsze dostawy nowych fotodetektorów rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku.
W celu produkcji nowych urządzeń InVisage zbudował na Tajwanie własną fabrykę przeznaczoną do tego celu. Powodem jest niechętne nastawienie Kanadyjczyków do licencjonowania swojej technologii. Ich zdaniem większe dochody zapewni własna produkcja zarówno podzespołów jak i gotowych rozwiązań je wykorzystujących. Sama produkcja polega na nanoszeniu na folię powstałą na bazie krzemu "kropek kwantowych". W produkcji uczestniczy też TSMC, zaś pakowaniem i testowaniem zajmuję się zewnętrzna firma.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.