Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 23 marca 2016 
    

Ellesmere i Baffin to Polaris 10 i Polaris 11


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:57
Przed pierwszymi wzmiankami o układach graficznych Polaris pojawiające się pogłoski informowały nas o GPU z nazwami kodowymi Greenland, Ellesmere i Baffin. Jakiś czas temu nieco ucichło na ich temat, za to pojawiły się dwie nowe, jeszcze bardziej tajemnicze nazwy, a mianowicie Polaris 11 o wydajności odpowiadającej konkurencyjnemu GeForce GTX 950, co można było zaobserwować w styczniu na targach CES 2016, oraz Polaris 10 dla bardziej wymagających użytkowników.

Pokaz jego możliwości mieliśmy dosłownie kilka dni temu na GDC 2016, gdzie dokonano porównania z użyciem gry "Hitman". Wyraźnie było widać sporo większą wydajność niż w przypadku Polaris 11, chociaż AMD przestrzegł przed sugerowaniem się numerem układu jako wyznacznikiem jego wydajności, gdyż zdaniem producenta numeracja może mieć charakter losowy.
Niedawno pojawiły się na usenecie wpisy dotyczące testowych sterowników, zawierających wpisy dotyczące nowych procesorów graficznych AMD. Wynika z nich , że GPU wcześniej nazywany Ellesmere to obecnie Polaris 10, zaś Baffin - Polaris 11.
Całkiem możliwe też jest, że Polaris 11 nie jest układem przeznaczonym wyłącznie do urządzeń mobilnych, czyli laptopów. Sugerowali to wielokrotnie sugerował przedstawiciele AMD.
Przypomnijmy, że oficjalny debiut nowych rozwiązań graficznych AMD z architekturą Polaris planowany jest na połowę tego roku. Zaś karty graficzne z tymi GPU pojawią się nie wcześniej niż w trzecim kwartale.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.