Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 24 marca 2016 
    

Micron wprowadził pamięć GDDR5X do katalogu swoich produktów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:13
Nieco ponad miesiąc temu Micron poinformował, że produkowane przez tę firmę próbki pamięci GDDR5X z powodzeniem przeszły testy, podczas których potrafiły przesyłać dane z szybkością 13 Gbit/s. Był to niezły rezultat, gdyż specyfikacja GDDR5X pozwala na osiągnięcie 16 Gbit/s w dalszym etapie rozwoju tych układów. Oczywiście pierwsze partie wyprodukowanych pamięci typu GDDR5X będą charakteryzować się niższą prędkością. Micron poinformował, że będzie dostarczał GDDR5X o prędkościach 10, 11 i 12 Gbit/s.

Pojawienie się trzech odmian nowego rodzaju pamięci w katalogu Microna oznacza, że GDDR5X stał się rzeczywistością. Producenci kart graficznych będą mogli kupić układy o pojemności 8 Gb Szybkość transferu tych pamięci w trybie DDR3 wynosi 6 Gb/s. GDDR5X pozornie działa jak pamięć GDDR5, jednak w trybie QDR następuje rzeczywiste podwojenie przepustowości z uwagi na podwojenie pakietu danych przesyłanych w jednym cyklu zegara. Powinny na tym skorzystać zarówno Nvidia jak i AMD. Oczywiście najmocniejsze modele kart graficznych będą posiadać pamięci HBM, zaś GDDR5X ujrzymy w bardziej popularnych kartach graficznych.
Warto również zauważyć, że zmniejszenie napięcia zasilającego nowe układy z 1,5 do 1,35 V spowoduje mniejsze wydzielanie ciepła, jak i też powinno zwiększyć ich podatność na przetaktowanie. Najprawdopodobniej nowe pamięci będą dostępne w dużych ilościach już latem, zaś na jesieni będziemy mogli zobaczyć pierwsze karty graficzne je wykorzystujące.
 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.