Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 4 kwietnia 2016 
    

W tym miesiącu zadebiutują pierwsze SSD Intela z pamięciami NAND TLC


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 16:48
(2)
W ubiegłym roku prawie wszyscy główni producenci pamięci zaprezentowali układy typu NAND TLC, czyli z komórkami pamięci potrafiącymi przechowywać trzy bity danych. Wcześniej jedynym producentem SSD z tego typu pamięciami był Samsung. W kwietniu ma do niego dołączyć Intel.

Nowe SSD Intela mają nosić oznaczenie 540 i mają być zbudowane z wykorzystaniem układów pamięci NAND TLC 16 nm firmy ...Hynix. Jest to dość szczególna sytuacja zważywszy na fakt, że będący partnerem Intela Micron produkuje już od jakiegoś czasu analogiczne pamięci. Ciekawe zatem, co skłoniło Intela do wykorzystania układów Hynixa?
Nowy SSD Intela ma wykorzystywać kontroler SM2256 produkcji Silicon Motion. Jest on zoptymalizowany pod pamięci 16 nm NAND TLC. Stosowany on jest na przykład w SSD Crucial BX200 z NAND TLC 16 nm produkcji Microna. Pozwala on na prędkość odczytu rzędu 560 MB /s i 480 MB/s zapisu. Losowe IOPS tego kontrolera wynosi 78.000 w przypadku odczytu i 85.000 zapisu. Nowe napędy Intela będą oczywiście wspierać standard SATA 6 Gb/s oraz M.2, oczywiście przez to będą się różnić wielkością, czyli 2,5-cala i oczywiście M.2. Na rynku znajdą się odmiany tych urządzeń o pojemnościach od 120 GB do 1 TB.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Potwierdza sie stara rzymska maksyma (autor: rookie | data: 7/04/16 | godz.: 13:33)
    ''pieniadz gorszy wypiera pieniadz lepszy'' a w tej konkretnej sytuacji gorsza technologia TLC zastepuje sprawdzone MLC. Czasy zapisu, odczyt, wytrzymalosc komorek, doslownie wszystko jest gorsze w przypadku TLC niz w MLC a jednak producenci zaczynaja go nagminnie stosowac i obawiam sie, ze wypra lepsza technologie podobnie jak MLC zastapilo SLC, mimo przewagi tej ostatniej w kazdym aspekcie. Za chwile jakis producent wystrzeli z koscmi QLC, ktore pewnie beda mialy jedynie 400 gwarantowanych operacji zapisu (slyszalem, ze Toshiba zamierza cos takiego wprowadzic)

  2. Unikajmy TLC (autor: rookie | data: 7/04/16 | godz.: 13:34)
    https://flashdba.files.wordpress.com/...-chart.jpg

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.