Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 4 kwietnia 2016 
    

Interposer dla GPU GP100 Nvidii ma produkować TSMC


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 16:51
Według włoskiego serwisu Bits&Chips najmocniejszy procesor graficzny z rodziny Pascal zostanie wyposażony w interposer produkowany przez tajwańską firmę TSMC. Oznacza to, że Nvidia zdecydowała się wykorzystać w swoich najmocniejszych kartach graficznych pamięci typu HBM, choć nie wiadomo jeszcze, do której generacji mają one należeć.

Nie jest to pierwszy tego rodzaju produkt TSMC, gdyż Tajwańczycy od jakiegoś czasu produkują interposer dla Xilinxa, jednak jego powierzchnia nie przekracza 775 milimetrów kwadratowych. W przypadku interposera przeznaczonego dla GP100 jego powierzchnia wynosi 1200 milimetrów kwadratowych, czyli o 20% więcej niż w przypadku procesora graficznego AMD Fiji.
TSMC ma zająć się także końcowym kompletowaniem GP100. W przypadku AMD tym etapem produkcji zajmuje się koreańska firma AMKOR, dlatego też procesor graficzny Fiji posiada nawet napis informujący o "koreańskim pochodzeniu". Interposer w technologii 45nm dla GPU Fiji jest produkowany przez UMC.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.