Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 11 kwietnia 2016 
    

Na karty graficzne z GP100 Nvidii jeszcze trochę poczekamy


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 17:25
(2)
Niedawna premiera procesora graficznego GP100 Nvidii wzbudziła sporo zainteresowania, ale także i wzrost oczekiwań. Nie da się ukryć, że sama premiera była mocno papierowa, gdyż akceleratory obliczeń TESLA z tym GPU pojawią się dopiero pod koniec roku, zaś rozwiązania graficzne wykorzystujące ten GPU ujrzymy za prawie rok. Ale czegóż się nie robi, aby zagłuszyć przekaz medialny konkurencji?

Według niektórych źródeł Nvidia świadomie unika odpowiedzi na pytanie o przyszłość procesorów graficznych GP100 w zastosowaniach rozrywkowych. Układy te mają znaleźć zastosowanie tylko i wyłącznie do przyspieszenia obliczeń. Zaś dostępność rynkowa pełnej wersji tego układu nie jest jeszcze przesądzona i być może nie zostanie ona wprowadzona do sprzedaży. Duża powierzchnia struktury krzemowej wynosząca 610 mm² razem z drogimi pamięciami HBM drugiej generacji o pojemności 32 GB nie jest najlepszym kandydatem na kartę graficzną do gier, mającą stać się hitem sprzedaży.
Dlatego też w nadchodzących kartach graficznych Nvidii nowej generacji ujrzymy inne procesory graficzne bazujące na architekturze Pascal. Prawdopodobnie będą one wykorzystywać tańsze pamięci typu GDDR5X. Należy pamiętać, że AMD ze względu na chęć obniżenia kosztów nie jest zbyt chętny do zastosowania pamięci HBM2 z GPU Polaris, pamięci tego typu mają być przeznaczone dla następnej generacji procesorów graficznych. Najprawdopodobniej Nvidia ma podobne podejście do kwestii wdrożenia nowych rodzajów pamięci.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. hehe (autor: piwo1 | data: 12/04/16 | godz.: 06:12)
    dobre. niezla zagrywka ze strony nvidi. ciekawe czemu amd nie robi takich zaslon dymnych.

  2. @1 piwo1 (autor: d3k | data: 15/04/16 | godz.: 14:36)
    Obie firmy podawaly ze obecnie beda wypuszczaly swoje najmocniejsze karty ALE NIE FLAGOWCE. Czyli nastepca Fury/X i nastepca Titana/X bedzie w przyszlym roku, a nastepcy r390/x, nano, 970 i 980/ti teraz w czerwcu

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.