Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 12 kwietnia 2016 
    

Nie zobaczymy zbyt prędko pamięci HBM w tańszych kartach graficznych


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 16:31
(1)
Jak wiadomo Samsung niedawno rozpoczął produkcję czterowarstwowych układów 4GB HBM według poprawionej specyfikacji, nieoficjalnie określanej mianem HBM2. Z kolei według nieoficjalnych informacji w trzecim kwartale tego roku mają trafić na rynek analogiczne produkty Hynixa. Stąd też obecność próbek obu wersji tej pamięci produkcji Hynixa na niedawnej konferencji GTC 2016 oraz przy okazji parę ciekawych informacji.
Hynix zapowiedział rozpoczęcie ośmiowarstwowych układów pamięci HBM2 o pojemności 8 GB jak też i stosunkowo niedrogich układów 2 GB.

Poinformowano także o dużej produkcji pojemniejszych pamięci dla dużego klienta, nie podając jego nazwy. Także i Samsung ma zamiar do końca tego roku uruchomić produkcję HBM2 o pojemności 8 GB. Najprawdopodobniej odbiorcą dużej ilości układów HBM ma być Nvidia, która chce je wykorzystać do swoich procesorów graficznych GP100, jednak pozostaje tu otwarta kwestia, jak rozumieją masowość produkcji HBM zarówno Hynix jak i Samsung, gdyż rozwiązania wykorzystujące najmocniejszy GPU Nvidii raczej nie będą sprzedawane w setkach tysięcy sztuk.
Co ciekawe, zużycie energii przez 8-warstwowe układy HBM2 nie jest dużo większe niż w przypadku 4-warstwowej wersji tej pamięci. Co prawda Hynix nie podał tu konkretnych wartości, lecz zasugerował, że chodzi tu o różnicę rzędu 10%.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Moooże tak (autor: pwil2 | data: 19/04/16 | godz.: 10:49)
    PS4K z HBM2?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.