Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 12 kwietnia 2016 
    

Strona internetowa - kiedy samemu, kiedy przy pomocy specjalisty?


Autor: Artykuł reklamowy | 16:05
Rzecz jasna, aby stworzyć stronę internetową wybór jest oczywisty - możemy ją zrobić sami, możemy poprosić o to specjalistę.
By zrobić stronę samemu możemy skorzystać z kreatora stron internetowych i takie mamy do wyboru w internecie. Można też stroną zrobić przy pomocy CMSa, choćby WordPressa lub Joomli. Zwykle kreatory stron www dysponują szablonami i nierzadko taką stronę możemy już mieć w kilka minut, oczywiście, jeśli ma ona służyć niezbyt skomplikowanym zadaniom.

Zanim zaczniemy robić stronę, to musimy wykonać kilka niezbędnych kroków, m.in.


- wykupić domenę, czyli nazwę strony;


- zdecydować się na hosting, czyli miedzy innymi serwer, na którym strona zostanie osadzona, gdzie będą się gromadziły materiały (w internecie można znaleźć darmowych dostawców usług hostingowych).


Warto wiedzieć, że (jeśli na przykład zakładamy stronę poświęconą historii lub archiwizowaniu dokumentów) pojemnymi serwerami dysponują niektóre organizacje zajmujące się podobną tematyką - one też proponują usługi hostingowe, albo przynajmniej swoje serwery na prezentację dokumentów, choćby ośrodek "Karta" lub biblioteki wojewódzkie.


Nie mniej ważnym krokiem jest ustalenie układu strony, co zresztą zasugerują kreatory, zwłaszcza jeśli idzie o ilość i kolejność kolumn. Również przemyślenia wymaga interfejs tekstowy, miedzy innymi treści przycisków. Które z nich mają być widoczne już po wejściu na stronę, które dopiero po naciśnięciu lub najechaniu myszą).


Wśród najpopularniejszych kreatorów stron internetowych warto wymienić:


- IMCreator - należy do najpopularniejszych, bardzo szybko proponujących kształt graficzny strony i bardzo przyjaznych;


- WIX - znany z bogatej biblioteki szablonów w kilkudziesięciu kategoriach;


- Weebly - polecany zwłaszcza tym, którzy korzystają z internetu przy pomocy urządzeń mobilnych, m.in. aparatów komórkowych;


- Jigsy - w dużej mierze podobne możliwości jak Weebly;


- DoodleKit.


Jednak jest spora grupa osób, które zakładają strony według własnych szczególnych potrzeb. Nierzadko specjaliści (choćby warszawska firma tworząca strony internetowe - REDPANDA) tworzą im CMSy dedykowane, z dodatkowymi wtyczkami i aplikacjami. Zakładanie takiej strony wymaga już dużych umiejętności, między innymi znajomości kodowania w HTML, obsługi takich programów jak Adobe Flash, zapewniającymi tworzenie animacji przy pomocy grafiki wektorowej.


Na pewno szanująca się firma nie powierzy tworzenia swojej strony internetowej internetowemu kreatorowi. Na ogół wynajmuje do tego profesjonalistów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.