Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Niedziela 17 kwietnia 2016 
    

Jednak pogramy na GP100?


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:38
Niedawno pojawiło się w Internecie nieco informacji, sugerujących odstąpienie Nvidii od wydania karty graficznej z najmocniejszym GPU o symbolu GP100, należącym do generacji Pascal. Podstawową przyczyną miało być przeznaczenie tego układu dla akceleratorów obliczeń Tesla. Do kart graficznych miały być przeznaczone mniejsze i tańsze procesory graficzne należące do najnowszej serii rozwiązań graficznych Nvidii. Okazuje się jednak, że są szanse pojawienia się na półkach sklepowych kart graficznych wykorzystujących GP100.

Okazało się bowiem, że "zieloni" zadeklarowali wydanie w dającej się przewidzieć przyszłości karty graficznej opartej na GP100 i mającej być bezpośrednim następcą GeForce 980 Ti. Informacja wyszła od czeskiego serwisu PC Tuning, który został poinformowany przez Nvidię o zamiarze wypuszczenia na rynek takiej karty graficznej. Oczywiście pojawi się ona dopiero po premierze tańszych kart, które mają ponoć nosić nazwy GeForce GTX 1080 i GeForce GTX 1070.
Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na początek maja Nvidia planuje bliżej nieokreśloną prezentację rozwiązań graficznych opartych na architekturze Pascal. Ma ona być przeznaczona dla mediów, które ma obowiązywać wymóg dotrzymania tajemnicy, z czym jak wiadomo bywało różnie. Biorąc pod uwagę, że ostatniego dnia mają mają rozpocząć się targi Computex, na których powinny zostać przedstawione nowe produkty Nvidii, tak aby w mediach z chwilą rozpoczęcia się tych targów pojawiły się wyczerpujące opisy nowych urządzeń.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.