Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Niedziela 17 kwietnia 2016 
    

Wzrost popularności technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0?


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:40
(3)
Qualcomm prognozuje wzrost liczby urządzeń z obsługą technologii szybkiego ładowania Quick Charge. Coraz więcej producentów używa w swoich produktach najnowszej wersji tej technologii oznaczonej 3.0. Znaleźć ją możemy w topowych smartfonach, takich jak HP Elite x3, eEco Le MAX Pro, LG G5, Xiaomi Mi 5 i w zaprezentowanym przed kilkoma dniami HTC 10. W tym roku ukaże się zresztą jeszcze kilka urządzeń wspierających tę technologię szybkiego ładowania.

Oczywiście aby korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania potrzebne są dostosowane do tej technologii baterie. Produkowane są one w tej chwili przez takie firmy jak APE Technology, DBK, Elecjar, RAVPower i Voxlink. Obecnie zdaniem Qualcomma, na rynku znajduje się 70- 200 modeli urządzeń mobilnych i akcesoriów obsługujących Quick Charge2.0/3.0.
Co do technologii Quick Charge 3,0 została ona przetestowana przez Qualcomma w laboratorium na urządzeniach z bateriami o pojemności 2750 mAh. Testy wykazały możliwość naładowania baterii z 0% do 80% w ciągu 35 minut, podczas gdy urządzenie nie obsługujące tej technologii ładowało się w tym samym czasie jedynie do 20%.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Hyhy a jak tam Samsung ? (autor: InsaneInMe | data: 18/04/16 | godz.: 11:51)
  Oops sorki, do S7 nie dotarł jeszcze ten standard może będzie w S8 lub S9 za pół roku ^^

 2. InsaneInMe w starym Note 4 i Note Edge (autor: Sławekpl | data: 20/04/16 | godz.: 11:05)
  na snapie 805 jest, to w nowych nie będzie?
  chyba że masz na myśli wersje z exynosem, ale to oczywiste że skoro ma SoC od Samsunga to nie wspiera szybkiego ładowania od Qualcomm
  choć i tak S7 z exy się szybko ładuje, zobacz recenzje


 3. Note 4 Exynos (autor: Bartek2 | data: 21/04/16 | godz.: 10:54)
  Jeśli chodzi o wersję Note 4 z Exynosem to ta również wspiera jakieś szybkie ładowanie określane mianem Adaptive Fast Charging. Ładować ładuje szybciej, gdy włączone, ale czy jest to technologia Qualcomma czy jakaś autorska Samsunga tego nie wiem. Trzeba by sięgnąć po jakieś dokumentacje.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.