Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 21 kwietnia 2016 
    

Ciekawe wykorzystanie przez Intela technologii Realsense 3D


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 19:21
Na konferencji IDF 2016 Intel pokazał ciekawą odmianę swojego miniaturowego komputerka Compute Stick. Co prawda jest to nadal prototyp a nie wzorzec produkcyjny, jednak sama jego koncepcja warta jest wzmianki. W odróżnieniu od Compute Stick nowe urządzenie zostało wyposażone w kamerę rozpoznającą geometrię przestrzenną o nazwie Realsense F200, dzięki czemu możliwe jest tworzenie cyfrowego obiektu 3D na przykład mebli i przedmiotów w pomieszczeniu.

Ze względu na wbudowaną kamerę urządzenie posiada większe rozmiary niż Compute Stick, najprawdopodobniej będzie też sporo droższe, tym bardziej, że Intel nie oszczędzał tu na podzespołach i zastosował procesor Core M z rodziny Skylake. Pojawia się przy tym pytanie, czy możliwości tego gadżetu są warte wyłożonej sumy pieniędzy?
Nie powinniśmy zapominać, że jest to rozwiązanie prototypowe, posiadające na pewno sporo ograniczeń, jak i też wielkość niezbyt nadającą się do zastosowania na przykład w smartfonach. Jednak po dopracowaniu taka kamera może być zastosowana do sterowania przy użyciu gestów, czy też rozpoznawania twarzy użytkownika. Oczywiście do bardziej tradycyjnych zastosowań jak wideokonferencje i rozmowy wideo też się ona nadaje, jak i też do przekazywania emocji użytkownika w różnego rodzaju oprogramowaniu rozrywkowym.
Brak jest bliższych danych na temat specyfikacji tego urządzenia. Wiadomo jedynie, że posiada ono porty USB 3.0 i 2.0, HDMI oraz microUSB dla zasilacza. Forma tego gadżetu sugeruje jego umiejscowienie na górnej krawędzi ekranu laptopa lub komputera stacjonarnego czy też telewizora.
 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.