Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 21 kwietnia 2016 
    

Trzęsienie ziemi zmusiło Sony do wstrzymania produkcji matryc światłoczułych


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 19:27
Każdy producent stara się obniżyć koszty nie tylko samej produkcji jak i podzespołów, ale także magazynowania i transportu. Ma to też swoje wady, gdyż system nazywany "just in time", czyli dostarczanie elementów na czas zamiast ich magazynowania jest podatny na różne czynniki zewnętrzne, czyli krótko mówiąc "siłę wyższą".

Według agencji Bloomberg, niedawne trzęsienie ziemi, które nawiedziło japońską prefekturę Kumamoto na wyspie Kiusiu, zmusiło Sony do wstrzymania produkcji w lokalnej fabryce produkującej matryce światłoczułe stosowane w aparatach cyfrowych. Personel fabryki został ewakuowany a produkcja zatrzymana na czas nieokreślony. Według Sony sam budynek mocno nie ucierpiał, jednak trudno powiedzieć, kiedy znowu ruszy produkcja.
Matryce Sony są obecnie stosowane w wielu smartfonach różnych firm, więc obecna sytuacja może mieć negatywny wpływ na produkcję tych urządzeń. Samo trzęsienie ziemi miało silę 6.5 punkta w skali Richtera i spowodowało zniszczenia infrastruktury przemysłowej oraz energetycznej. Doprowadziło do wykolejenia się pociągu i śmierci 9 osób.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.