Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 21 kwietnia 2016 
    

Na IDF 2016 Intel pokazał SSD z 3D XPoint


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 19:30
(1)
Wygląda na to, że zapowiadana na ten rok rynkowa dostępność dysków półprzewodnikowych Intela, opartych na nowym typie pamięci 3D XPoint skończy się jedynie na zapowiedzi. Jak na razie do produkcji tego typu pamięci przymierza się tylko Micron i nie widać w tym pośpiechu. Natomiast modernizacja fabryki Intela w Chinach, gdzie mają być produkowane układy 3D XPoint, nie zakończy się przed końcem tego roku.

Mimo tego Intel nie wycofał się z zapowiedzi premiery nowych SSD jeszcze w tym roku.
Potwierdzeniem tego ma być publiczny pokaz na niedawnej konferencji IDF 2016, która odbyła się w Chinach, napędów SSD Intela o nazwie Octane, wykorzystujących pamięci 3D XPoint. Wcześniej wyświetlane były tylko slajdy podkreślające zalety nowej technologii. Według nich nowa generacja SSD miałaby 7-krotnie przewyższać pod względem ilość operacji wyjścia/wejścia SSD wykorzystujące magistralę PCI Express. Pokaz przeprowadzony na ostatnim IDF potwierdził przewagę nowych SSD nad obecnie stosowanymi napędami z pamięcią półprzewodnikową NAND Flash.
Polegał on na porównaniu szybkości tworzenia kopii zapasowych na dyskach zewnętrznych w dwóch systemach. W jednym z nich podłączono za pomocą złącza Thunderbolt 3 dysk zewnętrzny z SSD wykorzystującym NAND Flash, w drugim w identyczny sposób dysk zewnętrzny Octane oparty na 3D Xpoint. Proces kopiowania dużego pliku wideo w pierwszym przypadku przebiegał z prędkością 280 MB/s, zaś w drugim do 2 GB/s. Co prawda wygląda to imponująco, lecz w dalszym ciągu na poziomie bardziej zaawansowanych modeli SSD wykorzystujących szynę PCI Express, jednak zdaniem Intela produkcyjne wersje Octane mają być jeszcze szybsze.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Octane czy Optane? (autor: pandy | data: 25/04/16 | godz.: 00:43)
    bo sam juz nie wiem...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.