Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 21 kwietnia 2016 
    

W Nintendo NX ujrzymy rozwiązania graficzne rodziny Polaris?


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 19:38
(1)
AMD od jakiegoś czasu wspomina w swoich raportach kwartalnych o opracowywaniu układów na specjalne zamówienie podmiotów zewnętrznych. Miałyby to być trzy różne APU, zaś ich odbiorców możemy się w chwili obecnej tylko domyślać. Jednym z nich jest Sony, który chce wypuścić zmodernizowaną wersję PlayStation 4, drugim Nintendo, który w tym roku ma zaprezentować swoją konsolę nowej generacji, nazywaną w chwili obecnej NX.

Trzecim najprawdopodobniej Microsoft, który może przygotowywać ulepszoną wersję Xbox One, co swoją drogą zaprzecza wcześniejszym dementi tej firmy.
Na forum dotyczącym rozrywki elektronicznej NeoGAF pojawiła się niedawno informacja, że nowa konsola Nintendo ma posiadać układ graficzny oparty na architekturze Polaris i produkowany w technologii 14 nm. Nowa technologia pozwoli nie tylko zmniejszyć energochłonność konsoli przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności, ale także da się wykorzystać w przenośnej konsoli, będącej jednocześnie kontrolerem Nintendo NX.
Pod względem wydajności Nintendo NX ma znacznie przewyższać obecną wersję PlayStation 4 i być może nawet zmodernizowaną wersję tej konsoli.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ktoś wyciągnął wnioski (autor: LocutusOfBorg | data: 22/04/16 | godz.: 06:37)
    z problemów jakie miały MS i Sony z wydajnością i falą krytyki. Jeśli MS nie wypuści zdecydowanie mocniejszej konsoli, to spadnie na 3 miejsce w ciągu 6, może 12 miesięcy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.