Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 22 kwietnia 2016 
    

Mapa drogowa AMD


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 14:42
(1)
IDF już mamy za sobą, za to niebawem pojawić ma się nowy raport kwartalny AMD i być może przy tej okazji "czerwoni" zaktualizowali swoją "mapę drogową". Nie jest ona co prawda tak rozbudowana jak u konkurenta, jednak można się z niej paru rzeczy dowiedzieć. Co ciekawe jest ona jak najbardziej oficjalna, więc nie musimy po raz kolejny analizować pojawiających się plotek.

Pojawiające się od jakiegoś pogłoski o premierze w przyszłym roku nowej rodziny procesorów graficznych o nazwie "Vega" znalazły tym samym oficjalne potwierdzenie. Podobnie jak informacje o planowanym na 2018 rok układzie "Navi". Oczywiście nie należy przywiązywać do tego zbyt wielkiej wagi, gdyż w zależności od rożnych czynników, zwłaszcza rynkowych, terminy te mogą ulec pewnemu przesunięciu. Zaś sama premiera tych GPU może się odbyć sporo wcześniej, niż ich rynkowa dostępność, czego przykładem jest GP100 Nvidii. Niestety potwierdzeniu uległy też informacje o pojawieniu się kart z pamięcią HBM drugiej generacji w przyszłym roku, głównie z powodów finansowych.
Warto zatrzymać się przy planach AMD na ten rok. Można zauważyć premierę układów opartych na architekturze Polaris (GCN4), wspierających kodowanie i dekodowanie HEVC, złącz HDMI 2.0 i DisplayPort 1.3 i wykonanych w 14-nm procesie technologicznym. Jednak ilość nowych układów jest ograniczona do dwóch, czyli Polaris 10 (Ellesmere) oraz Polaris 11 (Baffin). Nie są one co prawda wyposażone w pamięć typu HBM i raczej nie powinny być konkurentami dla najmocniejszych procesorów graficznych AMD, jednak w średnim przedziale cenowym powinny zdobyć mocną pozycję. Czy to oznacza, że nie zobaczymy w tym roku układu Polaris z pamięcią HBM? Być może wskazówki ujrzymy w najnowszym raporcie kwartalnym AMD.
 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Giray (autor: Wedelek | data: 25/04/16 | godz.: 15:45)
    Zmien tytuł art. bo cię "zjedzą". Proponuje: Plan wydawniczy AMD

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.