Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 22 kwietnia 2016 
    

Intel zaprezentował platformę Apollo Lake Goldmont


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 14:48
(1)
Intel wprowadził na rynek nową platformę Apollo Lake i procesory Goldmont Atom, posiadające w porównaniu do poprzedniej generacji, czyli Cherry Trail i Braswell, kilka zalet.
Nowa mikroarchitektura Goldmont, podobnie jak jej poprzednik, została oparta na technologii 14 nm i posiada 4 rdzenie. Rożni się jednak nowym podsystemem graficznym 9 generacji, analogicznym do tych zastosowanych w procesorach Skylake.

Według jej twórców, nowa platforma jest idealnym rozwiązaniem dla urządzeń typu Cloudbook, czyli znajdujących się cenowo poniżej notebooka, z ceną w przedziale od 170 do 270 dolarów. Jak łatwo się domyślić, Cloudbook ma być bezpośrednim konkurentem Chromebooka, jednak w przeciwieństwie do produktu promowanego przez Google, urządzenia te mają system operacyjny Windows i przekątne ekranów od 11.6 "do 14".
Podstawowa ich konfiguracja wygląda następująco - ekran 11,6 "o rozdzielczości 1920x1080, 4GB RAM LPDDR3 1666 MHz, 64 GB pamięci masowej M.2 SATA3, moduły komunikacyjne Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1. Chociaż szczegółowa specyfikacja Apollo Lake nie została jeszcze podana, Intel twierdzi, że jego nowy SoC ma większą wydajność i mniejsze zużycie energii w porównaniu do poprzednika.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Cloudbook mały lap a na slajdzie promują też AiO (autor: Sławekpl | data: 23/04/16 | godz.: 22:43)
    oparte na tym mikrusie ...
    jestem ciekaw czy będą płytki ITX z nimi na pokładzie tak jak obecnie z Braswellem
    o ile dodali w końcu sprzętowy dekoder do YouTube to jako podstawa HTPC byłby idealny, Braswelle są na tych płytkach chłodzone pasywnym radiatorem, więc zapewniają ciszę, podstawa do kina domowego,
    nowe nie będą miały wyższego TDP a wydajność powinna się poprawić, oby z ceną nie zaszaleli wrrr


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.