Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 22 kwietnia 2016 
    

Rosyjska policja będzie mogła zdalnie wyłączyć pojazd silnikowy


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 15:12
(16)
W najbliższych latach drogówka naszego wschodniego sąsiada ma otrzymać całkowicie nowy sposób radzenia sobie z przestępcami i osobami łamiącymi przepisy ruchu drogowego. Jak podaje rosyjska gazeta "Izwiestia", policja będzie w stanie zdalnie wyłączyć układ zapłonowy pojazdu.

Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń systemu ERA-GLONASS, które od przyszłego roku będą obowiązkowo instalowane we wszystkich nowych samochodach produkowanych i sprzedawanych na terytorium Euroazjatyckiej Unii Celnej, czyli Rosji, Białorusi i Kazachstanu. Rozbudowa funkcjonalna ERA-GLONASS była omawiana na sesji roboczej międzyresortowej grupy do spraw rozwoju i produkcji, która odbyła się w Zelenogradzie. Nowa funkcja ERA-GLONASS ma umożliwiać zdalne kontrolowanie układu zapłonowego, co zresztą jest używane w wielu systemach zabezpieczających przed kradzieżą. Ma się to odbywać za pośrednictwem sygnału z satelity lub za pośrednictwem sieci komórkowej. Oprócz tego ERA-GLONASS umożliwia śledzenie trasy pojazdu.
Biorąc pod uwagę sprzedaż nowych aut w tych państwach, nieprędko raczej nowe rozwiązanie zacznie odgrywać jakaś znaczącą rolę.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. stare autka z gaźnikiem i bez żadnej elektroniki (autor: Sławekpl | data: 23/04/16 | godz.: 22:54)
  prócz ewentualnego radia będą drożeć, może warto kupić kilka trupów na inwestycję ;)
  normalnie wracają do czasów Stalina, pełna kontrola nad wszystkim, a jak pyskujesz to psychiatryk albo "wczasy" na Syberii, dla krnąbrnych status rezydenta tej pięknej krainy :E


 2. --- (autor: mechl!n | data: 23/04/16 | godz.: 23:05)
  Putinowi marzy się władza absolutna- jeśli nie nad światem, to chociaż nad swoimi.

 3. Brawo... (autor: Kenjiro | data: 23/04/16 | godz.: 23:17)
  Bardzo pomysłowe; tym sposobem najbogatsi przestępcy z matuszki Rasiji będą mogli ukraść auto całkowicie bezproblemowo...

 4. Sławekpl (autor: Markizy | data: 24/04/16 | godz.: 14:22)
  takie pomysły europie też chodzą pogłowie podobnie ze stanami, tylko jak na razie oni tylko się na to zgodzili.

  @mechl!n
  stan też, tylko w sposób mniej jawny. No bo jak inaczej nazwać fakt że posiadają je w ponad 100 krajach http://www.converge.org.nz/...1_files/image002.jpg

  PS. Ciekawe kto weźmie odpowiedzialność za spowodowanie szkody, jeśli auto zatrzymane w ten sposób kogoś potrąci/zabije lub zniszczy czyjeś mienie. Po zgaśnięciu silnika auto traci często wspomaganie kierownicy i gorzej hamuje.


 5. Markizy o co zakład że odpowiedzialność zrzucą (autor: Sławekpl | data: 24/04/16 | godz.: 16:34)
  na tego kto będzie za kierownicą? a że służby mogły wyłączyć silnik 10 metrów dalej za przejściem nikt nie będzie wnikać, a jak będzie - wczasy na Syberii :P,
  nawet bym się nie zdziwił jakby celowo przed przejściem wyłączali, nadal życie ludzie tam nie ma znaczenia, chyba że kogoś u władzy

  to co się tam teraz wyprawia jest gorsze niż za czasów pierestrojki gdzie bezkarnie mafie rządziły, teraz jest jedna usankcjonowana mafia i bezmyślne ciołki którymi rząd steruje i napuszcza na innych aby były tematy zastępcze
  przecież nie mogą ludzie zacząć publicznie mówić o fatalnym stanie gospodarki, szkolnictwa, służby zdrowia itd. itd.
  ostatnio robią polowania na gejów na zasadzie pedał=pedofil z przystawianiem spluwy do głowy, torturami, katowaniem, mają to zorganizowane, ataki nagrywają i wrzucają do sieci zupełnie nie kryjąc twarzy, ludzie są trwale okaleczani a sprawców milicja nie potrafi wykryć ...


 6. Sławekpl (autor: Markizy | data: 25/04/16 | godz.: 08:27)
  ciekawe, ale opierasz się swoją wiedzą na temat tego co się tam dzieje na podstawie rozmów ludzi co tam żyją, czy na zasadzie co niektóre dzienniki płodzą.

  Co do gospodarki to mają problemy, ale od następnego roku mają notować zyski bo tym ma być stabilizacja. I jak by nie patrzyć zadłużenie ich a nasze to kosmos (na naszą nie korzyść). A mafie to w każdym państwie mają większy lub mniejszy wpływ na politykę.


 7. @Sławekpl (autor: VP11 | data: 25/04/16 | godz.: 09:24)
  Gdyby Stalin urodzil sie teraz to by sie zdiwil ile zrobiono w kierunku kontroli nad ludzmi. Kazdy ma komurke za ktora mozna albo juz jest prowadzony monitoring, w internecie pelna inwigilacja uzytkownika, kamerki juz prawie wszedzie. Chlopie juz dawno ludzi stracili prywatnosc. Najgorzej z tym maja w USA, tam ze wzgledu na rozwoj sledzenie jest na najzywzszym poziomie.
  A co do artykulu, no cos za 5 lat beda kazac montowac dodatkowo takie ustrojstwo w autach lub zakaz jazdy. Jedynym minusem takiego ustrojstwa ze ulatwi ono zloczyncom w kradziezy aut. Ale zapewne za chwile to wprowadza w innych "demokratycznych" panstwach aby podniesc bezpieczenstwo.


 8. @ 5 (autor: Muchomor | data: 25/04/16 | godz.: 10:14)
  Xaxaxaxaxa - "... teraz jest jedna usankcjonowana mafia i bezmyślne ciołki którymi rząd steruje i napuszcza na innych aby były tematy zastępcze
  przecież nie mogą ludzie zacząć publicznie mówić o fatalnym stanie gospodarki, szkolnictwa, służby zdrowia itd. itd. ..."
  - tak, a po sytuacji politycznej w PL, to widac, że u nas sami rozsądni i odpowiedzialni obywatele ...
  W ogóle, to myślałem, ze ty o PL piszesz.


 9. Rosyjska policja będzie mogła zdalnie wyłączyć pojazd silnikowy (autor: LocutusOfBorg | data: 25/04/16 | godz.: 10:17)
  jak i stymulator serca.

 10. Jest jeden problem... (autor: Shamoth | data: 25/04/16 | godz.: 10:21)
  Wyłączenie zapłonu w sporej części samochodów powoduje, że przestaje działać wspomaganie układu kierowniczego i hamowania. Także na zakrętach lub w trakcie manewrów będzie to niezły psikus ;)

 11. @06 Markizy (autor: bmiluch | data: 25/04/16 | godz.: 12:35)
  <sarkazm>
  tak, masz rację
  jak wszyscy wiemy Rosja to raj na ziemi
  opoka demokracji i pluralizmu
  zaś wszelka krytyka Rosji to po prostu wroga, kłamliwa, zachodnia propaganda
  </sarkazm>


 12. @6. (autor: mikay | data: 26/04/16 | godz.: 10:48)
  Rosja ma potężne problemy gospodarcze i żadne zakrzywianie rzeczywistości tego nie zmieni. Ceny ropy, embargo naprawdę dały Rosjanom po tyłku.
  Rozwarstwienie wśród ludności jest coraz większe. Jest wielu obrzydliwie bogatych Rosjan i dużo więcej tych żyjących w skrajnej biedzie. Z roku na rok jest coraz gorzej w tym względzie.


 13. mikay (autor: Markizy | data: 26/04/16 | godz.: 10:57)
  nie twierdze że nie ma problemów, jednak jak by miało być tak źle jak piszą u nas media to dawno by się ten kraj zawalił a nie wdawał się w jakieś pokazówki w syrii, ponadto zadłużenie kraju poleciało by w górę. A nic takiego miejsce nie miało. Ponadto sankcje to był miecz obusieczny który też samej europie dał w kość, bo bo w końcu rosja była jednym z największych partnerów handlowych dla UE.

  PS. Zamiast się interesować tym co u sąsiada dzieje, lepiej zwrócić uwagę na własne podwórko, a tutaj też za różowo nie jest. http://wyborcza.biz/...__w_skrajnym_ubostwie_.html
  http://www.polskatimes.pl/...icy-ubostwa,id,t.html
  biorąc to pod uwagę można powiedzieć że to blisko ponad 10% mieszańców naszego kraju, co przy warunkach polskich i rozwoju gospodarczym nie powinno mieć miejsca aż w takiej skali.

  @bmiluch
  tu chodzi o zwykła hipokryzje co niektórych osób co jedno widzą u sąsiada a u siebie już tego nie dostrzega.


 14. Markizy to co napisałem opieram na podstawie (autor: Sławekpl | data: 26/04/16 | godz.: 17:37)
  jednego z reportaży który był puszczony w naszej tv i wypowiedziach osób oraz pokazanych nagraniach, sam też poczytałem bo mnie to zainteresowało, nie mogłem uwierzyć że coś takiego się dzieje
  widać mnie nie znasz, gdyż ja nigdy nie piszę nie sprawdzonych informacji czy plotek

  a że u nas coraz więcej ludzi żyje na skraju ubóstwa albo wręcz ten skraj już przekroczyło widzę sam co rusz, nie potrzebuję do tego reportaży czy publikacji, oglądam to wkoło, wystarczy tylko otworzyć oczy i zacząć patrzeć a nie unikać wzrokiem tego co nie jest wygodne
  najgorsze że pomoc która pozwalała tym ludziom egzystować z roku na rok jest zmniejszana, za to powstają fundacje które przejadają kasę na pomoc dla nich wcale im nie pomagając, bo na uj kobiecie z kilkorgiem dzieci psycholog czy zajęcia grupowe, ma zobaczyć że nie tylko ona jest bita, to ma jej pomóc???
  normalnie mnie trafiło jak to zobaczyłem w poznańskiej fundacji która ma pomagać osobom pokrzywdzonym przestępstwem, między innymi katowanym żonom/matkom/dzieciom


 15. @10. (autor: pwil2 | data: 29/04/16 | godz.: 15:11)
  Jeśli wspomaganie jest hydrauliczne, to po wyłączeniu zapłonu będzie pracować przy ręcznej skrzyni biegów, dopóki nie wysprzęglisz napędu.

 16. Dzisiaj tez mogą (autor: Michał_72 | data: 30/04/16 | godz.: 15:09)
  np przy pomocy RPG.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.