Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 25 kwietnia 2016 
    

AMD ma szanse wzmocnić swoją pozycję w segmencie kart graficznych


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 13:15
(3)
Opublikowany w piątek raport kwartalny AMD wprowadził nieco zamieszania, gdyż okazało się, że najnowsza seria kart graficznych tego producenta, czyli Radeon Rx 3xx, sprzedaje się całkiem nieźle, zwiększając udział "czerwonych" w rynku kart graficznych. I ma być jeszcze lepiej.

Głosy ekspertów, mówiące o możliwości wzmocnienia przez AMD pozycji na rynku kart graficznych pojawiły się jeszcze przed publikacją raportu kwartalnego. Ma na to wpływ rosnąca popularność DirectX 12, dzięki czemu Radeony są w stanie wykazać się większą wydajnością, niż w przypadku poprzedniego API. Wzrasta tym samym ich konkurencyjność względem produktów Nvidii, które w środowisku DirectX 12 nie sprawują się tak dobrze. Co gorsza, Nvidia nie przedstawiła do tej pory rozwiązań graficznych w pełni wykorzystujących możliwości DirectX 12, przez co nawet wprowadzenie przez tę firmę nowej rodziny GPU o nazwie Pascal nie powinno zmienić sytuacji na rynku. Tym bardziej, że AMD nie zasypia gruszek w popiele i przymierza się do premiery nowej rodziny procesorów graficznych z serii Polaris, należących do średniego przedziału cenowego. A właśnie karty z tego segmentu decydują o udziale w rynku, gdyż najmocniejsze, a tym samym i najdroższe karty graficzne sprzedają się w zbyt niskich ilościach, aby mieć wpływ na udział w rynku tych urządzeń.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Z procesorami tez mieli podejscie takie (autor: VP11 | data: 28/04/16 | godz.: 08:43)
    w konsekwencji w czasie pozniejszym nie dali rade nawet i ten rynek obronic. Najmocniejsze karty gwarantuja konsumentu ze firma sie rozwija dobrze i bedzie obecna na rynku przez kolejne lata.

  2. @2. (autor: Kenjiro | data: 30/04/16 | godz.: 17:43)
    Zgadza się. Co mi po segmencie średnim, jeśli kupując komputer z góry wiem, że w górę już nie pójdę, bo ten producent nic szybszego nie oferuje. Co więcej, jeśli wiem z góry, że w niektórych zastosowaniach przegrywa z tańszymi procesorami konkurencji...

  3. PS. (autor: Kenjiro | data: 30/04/16 | godz.: 17:46)
    Oczywiście w segmencie GPU jeszcze nie jest tak źle, ale mimo to brak konkurencji dla najmocniejszych rozwiązań daje się we znaki.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.