Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 25 kwietnia 2016 
    

W tym roku zostanie sprzedanych około dwóch milionów gogli VR


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 13:17
Oswajanie się rynku z de facto nową technologią, jaką są gogle rzeczywistości wirtualnej, przebiega dość opornie. Co prawda rozwiązania tego typu są znane już co najmniej od kilkunastu lat, jednak dopiero teraz osiągnęły one techniczną dojrzałość. Dodatkowo jest to dość droga technologia, gdyż trzeba często nie tylko wyłożyć pieniążki na kupno gogli, ale i też w sporym stopniu zmodernizować komputer wykorzystywany do obcowania z rzeczywistością wirtualną. Do tego dochodzą problemy z nabyciem samego urządzenia, gdyż mimo przedsprzedaży oczekiwanie na dostawę może trwać i kilka miesięcy.

Analitycy z IDC z kolei przewidują, że w tym roku zostanie sprzedanych około dwóch milionów gogli rzeczywistości wirtualnej. W świetle przedstawionych problemów jest to dość optymistyczna prognoza. Tym bardziej, że prognoza dotyczy gogli VR w sensie sticte, a nie gadżetów mniej lub bardziej udany sposób je udających, czyli na przykład Samsunga Gear VR, dzięki któremu można przekształcić smartfon tego producenta w urządzenie rzeczywistości wirtualnej. Łączna sprzedaż takich urządzeń ma wynieść 9.6 mln sztuk. Nie dotyczy to jednak takich wynalazków jak kartonowe "okulary" Google, które sprzedają się w największej ilości, dzięki swojej cenie, nie przekraczającej kilku dolarów. Łączne wpływy ze sprzedaży urządzeń rzeczywistości wirtualnej pod koniec tego roku mają wynieść 2,3 mld USD.
W przyszłości rynek tych urządzeń ma rosnąć stopniowo, osiągając największy wzrost pod koniec tej dekady. W 2020 roku zostanie sprzedanych 45,6 miliona urządzeń rzeczywistości rozszerzonej, zaś gogli rzeczywistości wirtualnej ma zostać sprzedanych jeszcze więcej, czyli 64,8 mln sztuk.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.