Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 4 maja 2016 
    

Xiaomi pokaże swój pierwszy SoC już w tym miesiącu


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 09:32
(1)
Nie jest tajemnicą, że południowokoreański Samsung wykorzystuje w swoich urządzeniach mobilnych własnej produkcji SoC, matryce światłoczułe, pamięci oraz wiele innych podzespołów, które nie są sprzedawane innym producentom. Najwyraźniej tego typu polityka przynosi efekty, skoro zaczęły stosować ją takie firmy jak Apple i Huawei, które w swoich smartfonach i tabletach używają własnych SoC.

Ich śladem podąży niebawem chiński Xiaomi, który w najbliższej przyszłości chce w swoich urządzeniach stosować własne rozwiązania jednoukładowe.
W tym miesiącu Xiaomi ma zamiar oficjalnie zaprezentować swój pierwszy SoC o nazwie kodowej Rifle. Będzie on zawierał rdzenie ARM Cortex, nie wiadomo nic jednak o zastosowanym GPU. Producentem nowego układu ma być firma Leadcore.
Warto pamiętać, że SoC Xiaomi Rifle jest przeznaczony dla smartfonów klasy podstawowej. W przyszłości Xiaomi planuje wykorzystać swoje własne układy także i w inteligentnych zegarkach, telewizorach i innych urządzeniach.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. poprawka, pierwsze japko stosowało własne SoC (autor: Sławekpl | data: 6/05/16 | godz.: 14:30)
    inni kupowali od zewnętrznych producentów, dopiero od jakiegoś czasu się to zmienia
    i nie prawdą jest że Samsung nie sprzedaje innym swoich podzespołów, sprzedają WSZYSTKO z Exynosami włącznie, wystarczy zobaczyć ofertę chińskich fonów, playerów oraz samych płytek rozwojowych,
    tylko trzeba się tym interesować i znać tą ofertę, a nie tłumoczyć z ruskich serwisów które zakrzywiają czasoprzestrzeń ... sic!!!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.