Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 4 maja 2016 
    

SilverStone zaprezentował obudowę z USB typ C z przodu


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 09:37
(3)
Znana z produkcji obudów firma SilverStone rozszerzyła swoją ofertę o nowy model obudowy z serii Redline o nazwie RL05 (SST-RL05 BR-W). Jest ona wielkości Mid-Tower i jest przeznaczona do komputerów gamingowych. Interesującą cechą nowego produktu SilverStone jest obecność na przednim panelu gniazda USB 3.0 typu C.

Nowa obudowa została wykonana ze stali, plastiku, zaś okno boczne z akrylu, ma wymiary 450 x 465 x 210 mm i waży 5,9 kg. Wewnątrz Redline RL05 jest podzielona na dwie części: dolną przeznaczoną na zasilacz i napędy wewnętrzne, i górną na pozostałe podzespoły wchodzące w skład systemu. Przystosowana jest do montażu standardowych płyt głównych ATX, microATX oraz mini-ITX, posiadających możliwość montażu do siedmiu kart rozszerzeń nie przekraczających długości 373 mm. Chłodzenie procesora może mieć wysokość do 165 mm, a zasilacz długość do 220 mm. Jak we wszystkich nowych obudowach możliwy jest montaż napędów 2,5- i 3,5-cala, oraz jednego 5,25-calowego przeznaczonego na napęd optyczny lub na przykład panel służący do monitorowania i regulacji systemu chłodzenia.
Obudowa Redline RL05 jest wyposażona także w dwa wentylatory o średnicy 140 mm z czerwonym podświetleniem LED, które są zainstalowane w panelu przednim. Użytkownik może dodać kolejne wentylatory 120 mm z tyłu obudowy i dwa 120/140 mm na panelu górnym. Istnieje również możliwość zainstalowania maksymalnie dwóch systemów chłodzenia wodnego z chłodnicami do 280 mm. Otwory wentylacyjne są oczywiście wyposażone w filtry przeciwpyłowe.
Sprzedaż SilverStone Redline RL05 ma się rozpocząć na początku bieżącego miesiąca. Dokładna cena nie jest jeszcze znana, ale według japońskiego serwisu Hermitage Akihabara jej cena ma wynieść równowartość około 95 dolarów.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. każdy może wyprowadzić USB C na przód (autor: Sławekpl | data: 6/05/16 | godz.: 14:37)
  to nie jest żaden problem, tylko w większości przypadków będzie pracować z prędkością max 5 giga np. gdy podłączymy do gniazda 19PIN na płycie, można kupić za 11$ taką przejściówkę
  pełne 10 giga będziemy mieć tylko jeśli mamy dodatkowy kontroler lub kartę PCIe x4, wtedy wystarczy zwykły przedłużacz USB C


 2. Tylko... (autor: losarturos | data: 6/05/16 | godz.: 18:49)
  czy jakaś płyta to obsługuje. Bo pewnie cza będzie starym dobrym sposobem robić przedłużkę do dziury z tyłu płyty. W sumie to jakaś porażka, że pojawiło się nowe złącze USB i znów cza do niego stosować przedłużacze jak za starych dobrych czasów początków usb kiedy obudowy nie miały żadnych wejść usb z przoda. Ja czekałem na nową wersję Fractala Define R5 czyli model R6, w którym miałem nadzieję na nowoczesną dziurkę usb ale się nie doczekałem. ;-)

 3. losarturos oczywiście wszedłeś na stronę producenta (autor: Sławekpl | data: 6/05/16 | godz.: 19:26)
  i sprawdziłeś co piszą w manualu o podłączeniu do tej wtyczki?
  jak wyżej napisałem - 11$ na ebay.com i masz w każdej budzie USB typu C :P


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.