Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 4 maja 2016 
    

Rozpoczęto prace nad HTML5.1


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 10:05
Język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych, HTML 5, mający obecnie dominującą pozycję w Internecie, ma dostać w przyszłym roku kilka zmian. Stowarzyszenie World Wide Web Consortium, określane również jako W3C, poinformowało o pracach nad HTML5.1.

Według dostępnych informacji, rejestr zmian w HTML 5 powinien być gotowy w połowie czerwca, zaś jego ostateczna forma zostanie opublikowana we wrześniu.
Jedną z propozycji jest też porzucenie funkcji, których nie obsługują więcej niż dwa silniki przeglądarek. Nie oznacza to jednak rezygnacji z ich stosowania, gdyż ich obsługę mają zapewnić zewnętrzne wtyczki. Ma to wyeliminować z HTML 5.1 nieautoryzowane rozszerzenia, stworzone przez programistów korzystających z aplikacji Google.
Oficjalne prace nad rozbudową powstałego w 2008 HTML5 rozpoczęły się w październiku 2014 r. Nowa wersja ma pojawić się w przyszłym roku.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.