Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 maja 2016 
    

Bliższe dane na temat gogli Microsoft HoloLens


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 13:33
Gogle rozszerzonej rzeczywistości HoloLens, produkowane przez Microsoft, powoli trafiają do twórców oprogramowania. Narzekają oni nie tylko na cenę tego urządzenia, wynoszącą 3000$, ale także i niewielką pojemność wbudowanej baterii oraz skłonność do przegrzewania się.

Udało się też uruchomić na tym urządzeniu program diagnostyczny AIDA64, który dostarczył całkiem sporo informacji na temat specyfikacji HoloLens. Posiada ono 64-bitowy czterordzeniowy procesor Atom x5-Z8100 (1,04 GHz), jednak nie z serii Cherry Trail, jak wcześniej sądzono, a Braswell z architekturą Airmont. Procesor ten jest wytwarzany w technologii 14 nm. Jako systemu operacyjnego użyto 32-bitowej wersji Windows 10, co wydaje się nieco dziwne, gdyż procesor wspiera technologię 64-bitową. Być może wynika to z nieco mniejszego zapotrzebowania na pamięć tej wersji Windows, z drugiej zaś strony 64-bitowy system operacyjny jest nieco wydajniejszy od swojego 32-bitowego odpowiednika.
Za wyświetlanie grafiki odpowiada zintegrowany układ Intela, jednak bez sprecyzowania, o jaką dokładnie jego wersję chodzi. Potrzebuje przy tym do działania maksymalnie 114 MB pamięci RAM, której w systemie znajduje się 2 GB oraz 64 GB pamięci masowej, oczywiście w formie SSD, z czego dla użytkownika pozostaje nie więcej niż 54.09 GB. Wbudowana kamera może robić zdjęcia o rozdzielczości 2048 x 1152 pikseli i nagrywać wideo o rozdzielczości 1408 x 792 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Wbudowana bateria starcza do 2 godzin pracy, co nie jest wynikiem rewelacyjnym. Nie wiadomo nic na temat wbudowanych w urządzenie czujników, które są wykorzystywane do rzeczywistości rozszerzonej. Na pewno mają one duży udział w cenie gogli HoloLens.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.