Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 9 maja 2016 
    

Skóra dłoni jako "touchpad" dla "inteligentnego" zegarka?


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 13:39
(1)
Carnegie Mellon University zaproponował ciekawy sposób obsługi "inteligentnych" zegarków. Jako czujnik dotykowy wykorzystywana jest cała skóra dłoni, przy której znajduje się zegarek. Dokładność rozpoznawania jest tak wysoka, że wystarczy poruszać palcem po skórze, aby nie tylko przesuwać ekran, ale i wybrać numer telefonu i grać w gry z przyciskami dotykowymi. Oczywiście można używać w tym celu ekranu zegarka, lecz trzeba liczyć się z niewielkimi wymiarami tego urządzenia, co przekłada się na niewielką wygodę jego obsługi.

System detekcji ruchu palca na skórze składa się z dwóch różnych części. Pierwszą jest wbudowany w pasek zegarka czujnik, określający miejsce dotyku palcem, zaś cztery miniaturowe anteny zwiększają dokładność rozpoznawania dotyku nawet do 99%. Drugim elementem jest nałożony na palec, wykorzystywany jako wskaźnik, nadajnik wysokiej częstotliwości w formie pierścienia. Po dotknięciu skóry dłoni palcem system określa punkt dotyku, czas oraz kierunek ruchu. Rozpoznaje też kliknięcia.
SkinTrack, bo taką nazwę nosi system rozpoznawania, nie jest obecnie gotowy do wdrożenia komercyjnego. Twórcy muszą rozwiązać szereg wyzwań technologicznych. W szczególności sposób zasilania nadajnika znajdującego się w pierścieniu. Należy również wyeliminować zakłócenia pojawiające się podczas poruszania się osoby noszącej "inteligentny" zegarek, oraz skutki działania potu tej osoby. Czynniki te zakłócają pracę systemu rozpoznawania pozycji. Jednak są to problemy jak najbardziej dające się rozwiązać.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawy pomysł (autor: Sławekpl | data: 13/05/16 | godz.: 13:51)
    taki zegarek bym kupił, choćby dla bajeru by zobaczyć zdziwione twarze gdy wybieram numer i się łączę klikając po ręce ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.