Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 18 października 2002 
    

Intel ogłasza wyniki finansowe za trzeci kwartał


Autor: DYD | źródło: CompLex | 18:41
Firma Intel Corporation poinformowała, że jej przychody w trzecim kwartale br. wyniosły 6,5 mld USD, co stanowi wzrost o 3% w stosunku do poprzedniego kwartału. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku przychody nie zmieniły się.

Zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 686 mln USD, o 54% więcej niż w poprzednim kwartale, oraz o 547% więcej w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku. Zysk na akcję wyniósł 0,10 USD, o 43% więcej niż w poprzednim kwartale oraz o 400% więcej w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku (kiedy to wyniósł 0,02 USD).

Zysk netto z wyłączeniem kosztów przejęć(1) (w kwocie około 108 mln USD) wyniósł 768 mln USD, co oznacza wzrost o 24% w stosunku do poprzedniego kwartału oraz o 17% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk na akcję z wyłączeniem kosztów przejęć wyniósł 0,11 USD, o 22% więcej niż w poprzednim kwartale oraz o 10% więcej niż w trzecim kwartale roku 2001, kiedy to wyniósł 0,10 USD.

"Mimo że cała branża przeżywa jeden z najtrudniejszych okresów w całej swojej historii, my nadal rozwijamy nasze technologie. W tym kwartale zaprezentowaliśmy 18 nowych procesorów, wszystkie produkowane w zaawansowanej technologii 0,13 mikrometra" - powiedział Craig R. Barrett, dyrektor generalny firmy Intel. "Czołowa pozycja firmy w dziedzinie produktów i technologii, połączona z właściwą realizacją planów, przynosi efekty. Właśnie dzięki temu nasz udział w rynku procesorów jest największy od czterech lat. Naszym priorytetem nadal są inwestycje w nowe produkty i technologie. Dzięki temu, gdy gospodarka i popyt ożywią się, Intel jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję".

Wyniki finansowe za drugi kwartał 2002 r. obejmują (w pozycji "koszty wytworzenia produkcji sprzedanej i usług") 106 mln USD na zakończenie działalności związanej z usługami online, a także zaksięgowanie 112 mln USD tytułem nabytych wartości niematerialnych i prawnych. Wyniki finansowe za trzeci kwartał 2001 r. obejmują jednorazowy zwrot podatku w wysokości 100 mln USD, związany ze sprzedażą eksportową w roku 2000. Wyniki za rok 2001 uwzględniają koszty wynikające z amortyzacji wartości firmy (goodwill); po przyjęciu przepisu FASB nr 142, amerykańskie zasady księgowości (standard GAAP) nie przewidują aktualnie takiej amortyzacji.

10 października sąd federalny stanu Teksas zadecydował, że procesor Intel Itanium® narusza patenty będące własnością firmy Intergraph* Corporation. Na mocy ugody obu stron z kwietnia 2002 r., Intel zgodził się wypłacić firmie Intergraph, w ciągu 30 dni od daty ogłoszenia ostatecznego wyroku w kwestii wspomnianego naruszenia, odszkodowanie w wysokości 150 mln USD, oraz dodatkowo 100 mln USD, jeżeli sąd apelacyjny przyzna słuszność firmie Intergraph. Intel planuje w pierwszym rzędzie skierować sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji; aktualnie firma analizuje sposoby zaksięgowania takich płatności, na wypadek gdyby ostatecznie zmuszona była je ponieść. Ze wstępnych analiz wynika, że płatności będą kapitalizowane i amortyzowane w ciągu kilku lat, dzięki czemu wyrok nie będzie miał większego wpływu na ogłoszone wyniki operacyjne firmy Intel za trzeci kwartał 2002 r. Oczekuje się, że dalsze informacje dotyczące sposobu księgowania zostaną przedstawione na Formularzu 10-Q firmy Intel za trzeci kwartał, który zostanie złożony w pierwszych dniach listopada.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.