Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 18 maja 2016 
    

Najnowszy router FRITZ!Box 6820 LTE dostępny w sieci PLAY


Autor: DYD | 17:12
(1)
Firma AVM wprowadziła na rynek polski nowy router FRITZ!Box 6820 LTE. Router dostępny jest już teraz w ofercie PLAY od 1 zł w abonamencie za 89zł. W sprzedaży detalicznej ma pojawić się od czerwca w cenie 899zł. Model 6820 LTE przy odpowiedniej karcie SIM umożliwia dostęp do Internetu z prędkością do 150 Mbit/s. Jeżeli występują problemy z połączeniem w standardzie LTE/4G, router automatycznie wybiera najszybszą dostępną technologię (3G/2G). Gigabitowy LAN i interfejs bezprzewodowy w standardzie N o przepustowości do 450 Mbit/s w paśmie 2,4, w które wyposażony jest FRITZ!Box 6820 LTE, umożliwiają realizację wielu scenariuszy sieciowych. Funkcje dodatkowe uwzględniają firewall, kontrolę rodzicielską i bezprzewodowy dostęp dla gości, nie pomijając dostępu zdalnego, VPN i wielu innych.

Router FRITZ!Box 6820 LTE oferuje szybkie połączenie z Internetem za pomocą technologii mobilnych o prędkości do 150 Mbit/s przy pobieraniu danych. Urządzenie może obsługiwać transmisję w sześciu zakresach LTE (4G) i trzech UMTS (3G) wraz z roamingiem. Ponieważ wbudowany w router modem LTE (4G) należy do 4 kategorii (CAT 4 FDD) i obsługuje wszystkie pasma częstotliwości radiowej, wykorzystywane do transmisji w tej technologii na terenie Europy, FRITZ!Box umożliwia szybki dostęp do sieci nawet w najodleglejszych krańcach starego kontynentu.

FRITZ!Box 6820 LTE automatycznie przełącza się pomiędzy 3G i 4G, w zależności od mocy sygnału. Router FRITZ!Box 6820 LTE został zaprojektowany tak, by zapewnić równocześnie stabilne połączenie i pełną mobilność. Pionowa obudowa dodatkowo przyczynia się do poprawy jakości połączenia i mobilności. FRITZ!Box 6820 LTE jest tak lekki i poręczny, że można go instalować w niemal każdych warunkach i z łatwością przenosić.

Szybka sieć w technologii Wireless N, oferuje przepływność do 450 MBit/s i świetne pokrycie zasięgiem dla wszystkich użytkowników domowych. Urządzenia bezprzewodowe, jak np. tablety, notebooki i smartfony, mogą być połączone z routerem FRITZ!Box 6820 LTE za naciśnięciem jednego przycisku (WPS). Przy tym wszystkie połączenia bezprzewodowe są bezpieczne i szyfrowane zgodnie z WPA2 standardowo, bez specjalnej konfiguracji. Co więcej, szybki, gigabitowy port LAN umożliwia podłączenie dodatkowego urządzenia sieciowego. Aplikacje wymagające szybkiego i stabilnego łącza szerokopasmowego, jak streaming w jakości HD, gry sieciowe, czy wideo na żądanie, mogą być obsługiwane z pełną prędkością.


FRITZ!Box 6820 LTE mogą korzystać w swojej domowej sieci z pełnej palety komfortowych funkcji. Należą do nich intuicyjny interfejs użytkownika, dostęp do sieci bezprzewodowej dla gości i szczegółowy podgląd sieci WiFi. Paletę funkcji uzupełniają: rozbudowana kontrola rodzicielska, firewall, VPN, automatyczne aktualizacje i wiele, wiele więcej. Dzięki usłudze MyFRITZ i aplikacji MyFRITZ!App, użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do swoich danych z każdego miejsca na świecie.

FRITZ!Box 6820 LTE w skrócie:

• Szybki dostęp do internetu przez LTE: do 150 Mbit/s przy pobieraniu i 50 Mbit/s przy wysyłaniu danych (CAT 4 FDD).
• Obsługa wielu zakresów:
o 6 częstotliwości LTE (FDD): 800 MHz, 1,8 GHz, 2,6 GHz, 2,1 GHz, 900 MHz, 850 MHz,
o 3 częstotliwości UMTS: 2,1 GHz, 900 MHz, 850 MHz.
• Kompatybilność w dół z technologiami GSM/EDGE/GPRS przy niewystarczającej mocy sygnału LTE lub UMTS
• Obsługa roamingu
• Technologia Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s (2,4 GHz).
• 1 x gigabitowy port LAN
• Łatwa konfiguracja za pomocą interfejsu użytkownika, dostępnego w wielu językach: PL, DE, EN, ES, FR, IT
• Aktualna wersja FRITZ!OS 6.50 (nowa architektura) dla pełnego komfortu korzystania z sieci domowej, obsługująca bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską, NAS
• Zdalny dostęp oraz VPN dla łatwego i bezpiecznego korzystania z dowolnej lokalizacji
• Lekki i poręczny: 170 g (bez kabli i zasilacza); (W x H x D): 64 x 99 x 134 mm


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. do pełni szczęścia brakuje więcej portów LAN (autor: Sławekpl | data: 19/05/16 | godz.: 15:47)
  choćby 4 jak w innych podobnych routerach LTE a nie tylko jeden oraz przynajmniej dwóch USB, najlepiej w wersji 3.0
  900 zł to niezłe przegięcie za podstawowy sprzęt ze "starym" LTE oraz WLAN tylko n,
  na rynku można znaleźć już routery z LTE 300 Mbit/s oraz z Wi-Fi ac, to pierwsze obecnie w Polsce chyba się nie przyda, T-mobile wspominało o agregacji łącza ale czy i kiedy wprowadzą ..., lecz szybsze Wi-Fi zwłaszcza jeśli jest USB 3.0 np. do podłączenia dysku już się przydaje
  podłączenie "wszystkich domowników" nie wydaje się prawdopodobne, nie ma możliwości wpięcia dodatkowych anten a te wbudowane zwykle mają nie więcej niż 3-5 dB
  5 lat gwarancji moim zdaniem nie uzasadnia tak wysokiej ceny


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.