Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 21 października 2002 
    

Chiński kontrakt NEC-a


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:18
Największy chiński operator telefonii komórkowej - China Mobile - zamówił w firmie NEC 500 tys. sztuk telefonów z wbudowanym aparatem cyfrowym. To pierwszy etap współpracy, w najbliższych latach dostawy zaawansowanych technologicznie telefonów NEC do Chin będą jeszcze większe. 500 tys. aparatów NEC N8 trafi do Chin jeszcze przed końcem roku fiskalnego. China Mobile większość z nich planuje sprzedać w okresie świątecznym. Jednak na tym nie koniec. W roku 2003 liczba aparatów z modułem fotograficznym, jakie NEC dostarczy dla China Mobile sięgnie 1 mln sztuk. W roku 2005 ma to być już 3 mln sztuk.

NEC to czołowy gracz na azjatyckim rynku telefonów komórkowych. Firma posiada dominujący udział w rynku japońskim - rocznie sprzedaje tam 13 mln telefonów komórkowych. Sprzedaż do Chin jak do tej pory nie przekroczyła 300 tys. sztuk rocznie. Teraz sytuacja ta ulegnie zmianie. Telefony komórkowe posiada już 176 mln mieszkańców Chin, co czyni z tego kraju największy rynek świata. Również dynamika rozwoju telefonii komórkowej w Państwie Środka jest imponująca - każdego miesiąca przybywa tam 5 mln abonentów. China Mobile kontroluje 70% tego rynku - posiada 120 mln klientów. Jak dotąd Chińczycy najczęściej korzystają z telefonów Motoroli i Nokii.

Model N8, który trafi do oferty China Mobile, posiada kolorowy wyświetlacz i aparat cyfrowy umożliwiający wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 100 tys. pikseli. Będzie jednym z najdroższych telefonów dostępnych na rynku chińskim - jego cena wyniesie 4 tys. juanów, czyli około 480 USD. Przeciętna płaca w chińskich miastach to około 1000-1500 juanów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.