Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 21 października 2002 
    

Pentium 4 3.06 - pierwsze spojrzenie


Autor: Jasiek | źródło: W2S/MyHard | 18:04
(2)
Premiera Pentium4 3.06 GHz już niedługo, stąd w sieci coraz większy szum wokół nadchodzącego procesora. Sam Intel też już podgrzewa atmosferę, karmiąc swoimi marketingowymi materiałami (np. wczorajszy wywiad dla AVault). Chiński serwis MyHard jeszcze przed premierą zamieścił pierwsze wyniki testów nowego procesora. Na pierwszym zrzucie ekranu widzimy identyfikację procesora przez WCPUid oraz okienko menadżera zadań. Nowe P4 z Hyperthreading zostało rozpoznane przez Windows XP jako dwa oddzielne procesory. Na tym właśnie polega istota całej technologii, aplikacje będą mogły realizować swoje procedury analogicznie jak przy konfiguracjach dwuprocesorowych.
W tym samym artykule pojawiły się także bardzo świeże i dość wiarygodnie wyglądające wyniki testów. Oczywiście prezentowanie jakichkolwiek recenzji przed premierą nie wchodzi w grę, lecz ludzie z MyHard odważyli się pokazać nam zrzut ekranu z Sisoft Sandry 2002. Możemy zobaczyć nowy układ w akcji w syntetycznym teście CPU z tego programu. P4 z nową technologią wyprzedza w teście jednostki stałoprzecinkowej dość wyraźnie „stare” z zegarem 2,6 GHz nawet w konfiguracji dwuprocesorowej.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no niezle cacko (autor: Hans-brak rejestracji | data: 21/10/02 | godz.: 20:55)
    mam tylko nadzieje ze szybko go wprowadza a slabsze p4 stanieja....to wtedy moze sobie kupie...

  2. pięknie! (autor: SweeS-brak rejestracji | data: 21/10/02 | godz.: 21:06)
    tak jak Hans wspomniał, "stare" p4 stanieją, płyty bez ht stanieją... ale najciekwasza będzie walka z hammerami amd! szkoda tylko, że amd może nie mieć finansów na prowadzenie tego pojedynku...
    pozdr


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.