Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 30 maja 2016 
    

Intel kupuje firmę Itseez


Autor: Wedelek | źródło: Tech Crounch | 07:27
(1)
Intel kupił niewielką firmę Itseez zajmującą się tworzeniem algorytmów rozpoznających i śledzących zadane cele uchwycone przez oko kamery z użyciem predefiniowanych wzorców oraz rozwojem systemów sztucznej inteligencji, a konkretnie systemów samouczących się. Nowy nabytek firmy z Santa Clara ma w swojej ofercie między innymi rozwiązanie dedykowane samochodom, które pozwala w czasie rzeczywistym śledzić sytuację na drodze i ostrzegać kierowcę przed potencjalnymi zagrożeniami. Zdaniem ekspertów Intel chce zaimplementować wspomniane rozwiązanie we własnym systemie tworzonym z myślą o samochodach autonomicznych.

Zakup Itseez to kolejny etap nowej strategii Intela, który chce w najbliższych latach stać się potentatem na rynku rozwiązań IoT (Internet of Things). Docelowo ten sektor rynku w połączeniu z usługami chmurowymi ma generować w przyszłości nawet 40% zysku firmy. Jednocześnie CEO Brian Krzanich przeprowadza restrukturyzację i równolegle z zakupami nowych podmiotów planuje zwolnienia części załogi. Tylko w tym roku zwolnionych zostanie 12 000 pracowników Intela pracujących da tej firmy w różnych zakątkach świata.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Shamoth | data: 30/05/16 | godz.: 11:09)
    Ciekawe jak zwolnienie takiej masy ludzi przełoży się na spadek cen produktów intela? ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.