Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 2 czerwca 2016 
    

GOG potrafi importować do swojej biblioteki niektóre gry ze Steam


Autor: Wedelek | 19:45
(3)
Platforma Good Old Games (GOG) wprowadziła ciekawą usługę umożliwiającą dodanie do konta w tym serwisie kopii gier dostępnych w ofercie GOG, ale kupionych na Steam. Funkcja ta nazywa się Connect i w tej chwili obejmuje zaledwie 20 gier. To niewiele, a co więcej ze względu na specyfikę mechanizmu wymiany danych ze Steam cały proces przenosin trwa dość długo (nawet do kilku godzin).Jednym słowem Connect nie jest to może rozwiązaniem idealnym, ale na pewno wartym uwagi. Tym bardziej, że po imporcie kupione za pośrednictwem Steam gry nadal są powiązane z kontem w usłudze Valve.

Po prostu te same gry pojawiają się w formie kopii również na GOG. Platforma otwarta kilka lat temu przez CDProjekt ma nad produktem Valve pewną przewagę z uwagi na fakt, że kupione gry są pozbawione mechanizmu DRM i można je pobierać przez przeglądarkę lub opcjonalnego klienta Galaxy. Steam nie daje takiego wyboru.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Ciekawe... (autor: Duke Nukem PL | data: 2/06/16 | godz.: 20:08)
  być może gierki te istnieja juz w wersji bez DRM więc aby nie być oskarżonym o piractwo, klient GOG sprawdza upawnienia posiadacza konta do gry kupionej na Steam i oferuje wersję nonDRM.
  Taki mamy klimat. :)


 2. Szczerze... (autor: Shamoth | data: 3/06/16 | godz.: 09:38)
  taki mechanizm/integrator powinien funkcjonować od dawna. Kupujesz i płacisz za grę raz a powinna być dostępna na wszystkich platformach w których jest dostępna. To tu się kupi na promocji to tam ale mamy ją wszędzie i jak się w pewnym momencie operator wypnie i zwinie to kasa nie idzie w pip bo mamy grę jeszcze na X platformach...

 3. @02 (autor: djXone | data: 5/06/16 | godz.: 22:36)
  i było by to możliwe, wystarczy, że gra by była przypisana do adresu e-mail :) Tylko co jeśli stracisz meila, usuniesz lub po prostu chcesz go zmienić na innego? Wtedy pojawia się już problem.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.