Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 8 czerwca 2016 
    

Premiera układów Intel Kaby Lake i AMD Summit Ridge przesunięta na CES 2017?


Autor: Wedelek | źródło: Digitimes | 18:32
(9)
Oficjalne plany Intela i AMD zakładały odświeżenie oferty procesorów o układy Kaby Lake i Summit Ridge (rdzenie Zen) odpowiednio w trzecim i czwartym kwartale bieżącego roku. Innymi słowy Końcówka 2016 roku miała być niezwykle emocjonująca. Miała, bo jak donosi Digitimes obaj producenci zmienili plany i odsunęli premierę swoich CPU na styczeń przyszłego roku, a dokładnie rzecz ujmując na targi CES 2017. Jeśli faktycznie tak będzie, to mamy do czynienia z dość osobliwą sytuacją. Bo o ile Intel jest w komfortowej sytuacji i nie musi się spieszyć z następcami Skylake, o tyle AMD powinno.

Obecnie sprzedawane FXy najlepsze lata mają już za sobą i w tej chwili mogą jedynie walczyć ze słabszymi procesorami Intela, nie stanowiąc żadnego zagrożenia dla droższych modeli.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. za dużo mają w magazynach (autor: Sławekpl | data: 8/06/16 | godz.: 22:02)
  obecnych układów, a rynek pecetów się skurczył
  tylko czy AMD nie wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle?
  spore inwestycje w nowe układy i zero zwrotu ze sprzedaży jak na razie


 2. wszyscy powinniście (autor: Mario2k | data: 8/06/16 | godz.: 23:00)
  Że AMD poprzez osoby trzecie ( akcjonariuszy ) siedzi w kieszeni Intela od kilku lat.
  Intel potrzebuje AMD żeby nie mieć kłopotów z urzędem antymonopolowym stąd podtrzymuje tą roślinę.
  Jak by ktoś z gimbusów nie wiedział to kapitał Intela jest jakieś20x większy niż kapitał AMD .

  Więc przestańcie wierzyć że aMD się kiedykolwiek podniesie.


 3. @2 Też tak sądzę... (autor: raczek70 | data: 8/06/16 | godz.: 23:27)
  Niestety, smutna prawda duopolu na rynku CPU. W przypadku GPU różnica kapitału jest mniejsza i to jeszcze ratuje trochę sytuację klientów.

 4. Jeszcze odnośnie tekstu w newsie. (autor: raczek70 | data: 8/06/16 | godz.: 23:30)
  To FX-y miały kiedyś, jakieś najlepsze swoje lata? :)...
  Serio, nie chcę być złośliwy odnośnie CPU FX AMD, ale to brzmi żartobliwie :).


 5. AMD (autor: Zbyszek.J | data: 9/06/16 | godz.: 00:35)
  Ciekawe jakby potoczyła się historia gdyby AMD zamiast ATI przejęło Nvidię. Jak wiemy takie były zamiary, aby połączyć zieleń w jedną firmę, ale Jen-Hsun Huang (spocone czoło) chciał zostać CEO nowego tworu, i tu nie zgodziło się AMD, ostatecznie przejmując ATI.

  Jen-Hsun Huanga jednak cenie, to niezły inżynier i dobrze kieruje firmą. Pomimo kilku małych wpadek z GT200 (gorąco) oraz Fermi (gorąco i późno), to trzeba przyznać Nvidia teraz narzuciła ostre tempo, swoje tik-tak, i już odjechała AMD w wydajności na wat o całe 100%.


  Stawiam tezę, że gdyby AMD przejęło Nvidię i Huang zostałby CEO AMD, to sytuacja zielonych byłaby tak dobra jak za czasów Athlonów 64. Po pierwsze:
  - firma nie zanotowałaby tak dużego dołka finansowego po wejściu Core 2 Duo. Słabe procesory zrównoważyłaby sprzedaż świetnych GeForce 8800 GTX i GTS.
  - rozwój procesorów przebiegałby lepiej
  - idea Fusion zostałaby zrealizowana znacznie wcześniej.


 6. @5. (autor: pwil2 | data: 9/06/16 | godz.: 06:57)
  Przede wszystkim wiedziałby komu posmarować, by procki AMD były wciskane w hipermarketach. Pamiętam jakie bezmózgi-zombie w MediaMarktach i podobnych wciskały ludziom P4 jako najlepszy procesor dla każdego. Nic dziwnego, skoro żyli z napiwków od Intela.

  Pamiętam jak były kiedyś 2 obozy - Intel & ATI oraz AMD & nVidia. Kupno ATI przez AMD wyglądało jak cios w Intela, by zaburzyć ten układ. nVidia robiła chipsety do AMD. Dla Intela była konkurencją na rynku chipsetów, od której Intel ich odciął.


 7. FXy miały swoje najlepsze lata (autor: Qjanusz | data: 9/06/16 | godz.: 08:25)
  niestety były to "lata" przed rynkową premierą procesorów.
  Pamiętam mocne zapowiedzi, pokłony gawiedzi przed slajdami i rzekomy blady strach Intela. Tak, to były najlepsze czasy procesorów FX.

  Jeżeli sobie tak gdybamy, to nie zgodzę się ze stwierdzeniem że AMD na czele z Jen-Hsun Huangiem byłaby inną firmą.
  nVidia nie miała takiej konkurencji (w zasadzie tylko ATI) jak AMD (w zasadzie aż Intela). Konkurowanie z ATI a z Intelem to przepaść. Myślę że AMD w takiej konfiguracji byłby mniej więcej w tym samym miejscu, z większym plusem w zastosowaniach PRO.


 8. Pytanie tylko (autor: kombajn4 | data: 9/06/16 | godz.: 08:27)
  czy należy wierzyć w taki przeciek prasowy gdy dopiero co wyszła na scenę prezes AMD pokazała gotowy układ i powiedziała że premiera nastąpi pod koniec roku. To nie jakiś przedstawiciel handlowy czy marketingowiec zapowiedział premierę w tym roku tylko prezes. Zmiana takiej zapowiedzi w niecałe dwa tygodnie po oficjalnej publicznej deklaracji najważniejszej osoby w firmie? Nie wydaje mi się. Takie rzeczy źle wpływają na cenę akcji spółki bo z miejsca przekładają się na nieufność inwestorów. Innymi słowy prezes AMD nie wyszła by na scenę i nie deklarowała premiery w tym roku gdyby sprawa miała być tak płynna żeby ulec zmianie na przestrzeni kilkunastu dni. Nie ten kaliber wystąpienia.

 9. @08 (autor: KamieniKupa | data: 9/06/16 | godz.: 09:26)
  Prawdopodobnie ten news jest po to by zbić trochę akcje w dół. Nie takie rzeczy się robi by trochę zarobić na akcjach :>

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.