Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 10 czerwca 2016 
    

Tablet i laptop - urządzenie 2 w 1


Autor: materiały partnera | 19:50
Laptop to jedno z tych urządzeń, które przydaje się zarówno do pracy, jak i zabawy. Jego zaletą jest możliwość korzystania z wszystkich jego funkcji bez dostępu do elektryczności. Z czasem jednak jego popularność zaczęła słabnąć, a na to zaszczytne miejsce wkroczył tablet, który jest zdecydowanie lżejszy i mniejszy, idealny do użytku w podróży. Dziś natomiast zdecydowanie większą popularnością cieszą się urządzenia 2 w 1, czyli połączenie laptopa i tabletu.

Dlaczego warto mieć laptopa


Laptop to, innymi słowy przenośny komputer, który ma baterię, a ta z kolei umożliwia korzystanie z urządzenia w dowolnym miejscu, nawet w plenerze, bez potrzeby podłączania do prądu. To dlatego jest chętnie kupowany, bo może służyć zarówno w domu i biurze, jak też na zewnątrz oraz w samochodzie. Użytkownicy wykorzystają go do pracy i rozrywki. Przeglądanie stron internetowych przy użyciu danego urządzenia to praktycznie sama przyjemność. Mając laptopa, można korzystać z internetu bez dodatkowych urządzeń typu modemy i kable, gdyż istnieje możliwość, połączenia się przez Wi-Fi. Laptop jest bardzo praktycznym urządzeniem, które nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych w każdym wieku. Zwykle w swoim wyposażeniu ma kamerę, a już na pewno głośnik i touchpad, który pełni funkcję myszki.


 


Do czego przyda się tablet


Tablet jako nowoczesne urządzenie mobilne może służyć do szeregu prostych i bardziej skomplikowanych czynności. Dzieci chętnie wykorzystują go do grania. Dorośli zaś dzięki niemu wygodnie przeglądają strony internetowe. Wielu z nich też pracuje na tablecie, gdyż posiada podobne funkcje jak komputer, a co za tym idzie, umożliwia tworzenie oraz edycję plików tekstowych. Tablet może posłużyć do kontaktowania się z bliskimi, a także z klientami. Jego podstawową zaletą są jego wymiary i waga. To poręczne urządzenie użytkownicy zabiorą w różne miejsca, a przechowywać je będą mogli nawet w torebce czy w niedużym plecaku.


 


Tablet i laptop łączą siły


Od pewnego czasu producenci tabletów i laptopów połączyli swoje siły i opracowali zupełnie nowe urządzenie 2 w 1. Czym ono jest lub jak wygląda? To nic innego jak laptop, który można zdemontować i stworzyć z niego tablet. Inni mówią też, że to po prostu tablet, do którego dołącza się klawiaturę i tym sposobem swoim wyglądem oraz funkcjonalnością przypomina laptop. Postrzegać to urządzenie każdy może zupełnie inaczej, ale jedno jest pewne – wciąż zachowa te same funkcje i wygląd.


 


Gdzie można kupić to urządzenie i czy warto?


Tablet z klawiaturą, laptop z odpinanym ekranem czy po prostu urządzenie 2 w 1 można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Wybór tego rodzaju sprzętu jest coraz większy, gdyż dopiero co podbija rynek urządzeń mobilnych. Te prezentują się doskonale, zarówno wizualnie, jak i pod względem funkcji. W związku z tym warto je nabyć tym bardziej, gdy ktoś nie ma ani laptopa, ani też tabletu, a chce kupić jedno z tych urządzeń. Poszukiwania można zacząć na www.komputery360.pl


 


Tablet i laptop – urządzenie 2 w 1 – to ciekawa propozycja dla tych osób, które nie mogą wybrać pomiędzy laptopem a tabletem. Każde z tych urządzeń z osobna jest równie atrakcyjne. Jednak nie wszystkich stać na zakup zarówno laptopa, jak i tabletu. Wobec tego producenci stworzyli tego rodzaju urządzenie, które wydaje się zdecydowanie funkcjonalniejsze. Ten praktyczny sprzęt można zabrać ze sobą w dowolne miejsce i wykorzystać w dowolnym zakresie. Przeglądanie stron internetowych, korzystanie z aplikacji i pozostałych narzędzi, tworzenie dokumentów tekstowych – to tylko wybrane czynności.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.