Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 13 czerwca 2016 
    

Pierwsze dyski Intela z pamięcią 3D Xpoint pojawią się pod koniec roku


Autor: Wedelek | źródło: BenchLife | 18:44
Pod koniec bieżącego roku Intel wprowadzi do sprzedaży swoje pierwsze dyski SSD z rodziny Optane, wyposażone w protokół NVMe oraz nowatorską pamięć nieulotną 3D XPoint. Jest to opracowana we współpracy z Micronem pamięć zbudowana z wykorzystaniem tzw. architektury krzyżowej w której komórki pamięci są umieszczane pomiędzy przecinającymi się liniami słów i bitów. Dzięki specyficznej budowie 3D XPoint nie wykorzystuje tradycyjnych tranzystorów, jest relatywnie tania w produkcji i szybka, a dzięki możliwości układania komórek warstwami, jedna na drugiej, można budować z jej użyciem bardzo pojemne dyski.

Jak bardzo nowy typ pamięci zmieni rynek dysków przekonamy się już za parę miesięcy. Pierwsze na rynku zadebiutują dyski Mansion Beach i Stony Beach wykorzystujące interfejs PCI-Express i dedykowane odpowiednio entuzjastom wydajności i opłacalności. Z kolei na początku przyszłego roku zadebiutują modele Brighton Beach, które pod względem wydajności i ceny mają się plasować pomiędzy dwoma wymienionymi wcześniej seriami SSD Intela.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.