Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 16 czerwca 2016 
    

Kupujesz części z Aliexpress? Możesz zaoszczędzić!


Autor: materiały partnera | 06:09
(3)
Serwis aliexpress.com staje się coraz popularniejszy w Polsce. I choć wśród tego typu stron internetowych w naszym kraju to Allegro wciąż jest zdecydowanym numerem jeden, to już nie może nie zauważać swojej chińskiej konkurencji. Tym bardziej, że Polacy coraz chętniej sięgają tam już nie tylko po drobnostki, które kosztują parę dolarów, ale także towary droższe, które z Allegro najczęściej wygrywają ceną. Jesteśmy w stanie poczekać na taką przesyłkę nawet i miesiąc – tym bardziej, jeśli uda nam się trafić na ofertę z darmową dostawą (free shipping), co wcale nie jest takie trudne.

Ucieleśnieniem coraz większego zaufania naszych rodaków do Aliexpress jest coraz większa liczba sprowadzanych za jego pośrednictwem części komputerowych. Jeśli i Tobie zdarza się kupować tam różne dodatki i akcesoria, powinieneś wiedzieć, że możesz jeszcze bardziej zminimalizować koszty.


Nie oszczędzasz tyle, ile możesz


Być może nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale jeśli posiadasz konto w złotówkach, to prawdopodobnie tracisz nieco pieniędzy przy kupowaniu z Aliexpress – i to zupełnie niepotrzebnie. Mowa oczywiście o kosztach przewalutowania przelewu. Na wspomnianym serwisie walutą obowiązującą jest dolar amerykański. Większość osób uważa, że jeśli wykonuje przelew złotówkami, to pobierana jest równowartość kwoty w dolarach według „normalnej”, standardowej stawki. Problem polega na tym, że nie ma czegoś takiego jak jednolity kurs waluty. Każdy bank ma pewną dowolność w jego kształtowaniu, zwłaszcza jeśli chodzi o przelewy i płatności kartą kredytową.


Nie zastanawiało Cię nigdy wcześniej dlaczego osoby pracujące zagranicą mają zawsze otwarte konto w tamtejszej walucie, nawet jeśli niemal całą kwotę przywożą później do Polski? Odpowiedź jest prosta – każde przewalutowanie przy przelewie pociąga za sobą koszty. I nie mówimy tu tylko o zwykłym spreadzie walutowym, wynikającym z oficjalnego kursu NBP – w rzeczywistości tego typu przewalutowanie jest zawsze dużo mniej korzystne niż wtedy, gdybyśmy sami sobie wymienili gotówkę po kursie, który w danym dniu by nam po prostu odpowiadał. Ale nawet wtedy tracimy  część środków – w końcu kantor czy bank musi na czymś zarobić. Tym „ czymś” jest spread, czyli różnica między ceną kupna, a ceną sprzedaży danej waluty. No tak, tylko że przed tym uciec już nie możemy – swoje trzeba za wymianę zapłacić. Ale czy na pewno?


Wymień walutę tanio i zaoszczędź na zakupach


Najlepszą opcją byłoby, gdybyśmy przed zakupem sprzętu z Aliexpress otworzyli konto w dolarach i wpłacali tam środki, które wcześniej uzyskamy z wymiany złotówek po możliwie jak najlepszym kursie. A jaki to jest dobry kurs? Odpowiedź brzmi: taki, który zadowala dwie strony wymiany. Jak to zrobić? Najlepiej wymieniając się bezpośrednio z daną osobą, bez pośredników. Nie nakłaniamy oczywiście do stania pod kantorem i namawiania osób na pokątne transakcje. Dużo łatwiejszym i wygodniejszym sposobem jest nasza dzisiejsza rada – skorzystanie ze społecznościowej platformy wymiany walut online. Takie istnieją już w sieci. Jedną z nich jest Walutomat.pl, gdzie wpisujesz kwotę i walutę jaką posiadasz oraz ile euro, dolarów czy innej waluty chcesz zakupić. System dopasowuje do Ciebie tych, którzy poszukują złotówek i już – jeśli się dopasujecie transakcja jest zawarta. W tren sposób kupowanie części komputerowych z Aliexpress będzie jeszcze bardzie korzystne.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. znam lepszy sposób, szybszy i prostrzy (autor: Sławekpl | data: 16/06/16 | godz.: 19:02)
  niech ali wprowadzi odgórnie możliwość płacenia przez PayPal
  tam kurs jest zawsze korzystniejszy gdy wymienimy sami przed transakcją
  obecnie na ali bardzo mało sprzedawców oferuje możliwość płacenia przez PayPal, choć często ten sam towar wystawiają na ebay a tam już z taką płatnością problemów nie ma


 2. Dlatego, że PayPal... (autor: Draghmar | data: 17/06/16 | godz.: 20:09)
  ...ma jeden z najgorszych przeliczników dla sprzedawców. Na ebay bez PayPala praktycznie żyć nie jesteś wstanie, bo jest to w większości głów niemal tożsame, ale na innych serwisach już nie jest takie oczywiste, a po co tracić?

 3. Draghmar z punktu widzenia kupującego (autor: Sławekpl | data: 18/06/16 | godz.: 03:04)
  co mnie obchodzi sprzedawca i jego zysk?
  patrzę ile mniej zapłacę a nie ile ktoś na mnie zarobi


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.