Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 20 czerwca 2016 
    

Znamy plan wydawniczy Intela dla Kaby Lake S


Autor: Wedelek | źródło: BenchLife | 19:30
(1)
Na łamach portalu Benchlife pojawił się diagram pokazujący plan wydawniczy Intela dla desktopowych procesorów z rodziny Kaby Lake S. CPU te zastąpią układy z rodziny Skylake i będą wytwarzane z użyciem 14nm technologii litograficznej. Wersje desktopowe będą kompatybilne z podstawką LGA 1151 i przyniosą wsparcie dla technologii Optane orz Thunderbolta w wersji 3.0. Nim zaczniecie studiować diagram przyjrzyjmy się bliżej oznaczeniom na nim zamieszczonym. Symbole KBL-S 4+2 i KBL 2+2 oznaczają SKU procesora, a więc mówią nam z jakim układem mamy do czynienia.

Pierwsza cyfra reprezentuje ilość rdzeni, a druga zastosowany IGP. Innymi słowy KBL-S 4+2 oznacza, że mamy do czynienia z procesorem czterordzeniowym wyposażonym w zintegrowany układ graficzny GT2, a 2+2 to dwurdzeniowiec z IGP GT2. Z kolei symbole QS, Prod i RTS umieszczone obok słupków oznaczają odpowiednio: wytwarzanie próbek inżynieryjnych, masową produkcję, oraz gotowość do dostarczenia do sklepów.

Biorąc to pod uwagę wiemy, że czterordzeniowe Kaby Lake-S pojawią się na sklepowych półkach na przełomie roku, a wersje dwurdzeniowe zadebiutują na początku 2017 roku. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. czyli te będą porównywane do Zen (autor: Sławekpl | data: 21/06/16 | godz.: 02:54)
    jakoś nie widzę by chipzilla się ich przestraszyła i zrobiła dwu rdzeniowe cepy z lepszym IGP a już tym bardziej zwiększyła IGP w cztero rdzeniowych
    KBL z IrisPro prawdopodobnie będzie tak samo drogi jak Broadwell, oby AMD nie zerżnęło od konkurenta cen
    mało prawdopodobne by chipzilla zmniejszyła ceny na swoje procki po premierze Zen, co najwyżej konkurencja może ich nakłonić do zmniejszenia różnicy w cenie pomiędzy i5 a i7, o ile odpowiednik HT u AMD nie będzie wyłączany w niektórych prockach tak jak w i5
    niestety AMD lubi czasem pójść śladem niebieskich


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.