Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 23 czerwca 2016 
    

Niektóre karty MSI i Asusa trafiały do testerów z zawyżonymi zegarami


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 06:03
(4)
Przy okazji premiery kart graficznych Nvidia GeForce GTX 1080 wyszło na jaw, że MSI i Asus wysyłają do testerów karty graficzne pracujące z wyższym zegarem niż ten jakim są taktowane wersje trafiające do sklepów. Szybko okazało się, że problem dotyczy nie tylko produktów z GPU Pascal, ale też starszych modeli kart graficznych MSI i Asusa, zarówno z układami graficznymi AMD jak i Nvidii. Wywołany do tablicy MSI przyznał, że stosował ten proceder od jakiegoś czasu, ale jednocześnie władze firmy broniły się twierdząc, że wraz z kartami do klientów trafiało oprogramowanie pozwalające podnieść zegary bazowe.

Wystarczyło tylko wybrać odpowiedni profil. Pytanie tylko czemu w takim razie wersje testowe miały aktywny niestandardowy profil po wyjęciu z pudełka. W każdym razie w odpowiedzi na oburzenie ze strony graczy MSI zapowiedziało, że nowe karty graficzne będą mieć domyślnie aktywowany tryb OC, więc już nie będzie żadnych rozbieżności.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich kart graficznych MSI i Asusa dostępnych w sprzedaży, których zegary zostały poddane weryfikacji przez pracowników Tech Power Up. Modele, których zegary podczas testów były wyższe niż w wersjach sklepowych zostały zaznaczone na kolor czerwony. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Pfff... (autor: ligand17 | data: 23/06/16 | godz.: 11:54)
  przecież takie gierki ASUS, MSI czy GB uprawiają już chyba ze 20 lat, jak nie więcej. Pamiętam, że takie samo podejście było w płytach głównych, gdzie magistrala miała taktowanie domyślne 103MHz zamiast 100MHz, przez co płyty np. ASUSa zajmowały pierwsze miejsca w rankingach wydajności.
  Oszukują wszyscy i wszędzie. Tak niestety jest.


 2. @01 (autor: lcf | data: 24/06/16 | godz.: 00:42)
  Na szczęście nie wszyscy i nie wszędzie, a na cwaniaków są metody - w zeszłym roku VW doświadczył, jak się mogą oszustwa przy pomiarach skończyć:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Volkswagena


 3. kiedyś testerzy ustawiali wszystkie zegary (autor: Sławekpl | data: 24/06/16 | godz.: 18:44)
  na identycznym poziomie, gdyby nadal się nie obijali i trzymali taką procedurę testową to by nie było całej afery
  niestety przy testach coraz częściej w procedurze testowej są wpisane "ustawienia domyślne" i firmy które oszukują a srasus przoduje w tym od lat lepiej wypadają w tabelkach

  ligand17 co do gigusia się nie zgodzę, nie robili i nie robią takich cyrków, ale jeśli trafiłeś na coś takiego to podaj linka z testami gdzie ma wyższe zegary na swoich produktach od konkurentów, poza wersjami OC oczywiście

  mam nadzieję że po tej aferze testerzy znów będą ustawiać jednolite parametry dla wszystkich produktów, pokazuje to wyższość projektu laminatu m.in. krótsze ścieżki i lepsze użyte podzespoły np. pamięć z lepszymi parametrami,
  OC płyty czy grafy też można zrobić przecież, ale to już inna bajka


 4. Hmm (autor: pwil2 | data: 27/06/16 | godz.: 11:24)
  Po tym można poznać, kto otrzymał do testów selekta (wysoko kręcącego się w testach), a kto kartę sklepową. Nie sądzę, by firmy podmieniające BIOSy brały to co z brzegu na półce leży.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.