Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 23 października 2002 
    

Crash-testy Chryslera na Linuxie


Autor: DYD | 14:22
Daimler Chrysler zakupił od firmy IBM klaster składający się ze 108 dwu procesorowych stacji roboczych, na których będą prowadzone symulacje crash testów.

Inwestycja ma przynieść producentowi samochodów oszczędności. Choć cena komputera zdolnego do obliczania symulacji crash-testów jest nadal ogromna, to i tak niższa w porównaniu z kosztami budowy i niszczenia kolejnych prototypów nowego modelu auta. Sprzęt pracujący dla Chryslera to 108 stacji roboczych IntelliStation M Pro 6850, każda z dwoma 2,2 GHz procesorami i z 1 Gb/s ethernetem. Wraz z komputerami, Big Blue dostarczy systym przechowywania danych TotalStorage FastT500 o pojemności 2,6 TB.

Daimler Chrysler używa komputerów do symulacji crash-testów od 1990r. Na początku były to pojedyncze superkomputery, później stopniowo wprowadzano pracujące pod Unixem maszyny klastrowe. Aktualna inwestycja to "przesiadka" na tańszy system pracujący pod Linuxem. Pomysł zmontowania "silnej" maszyny z tanich komputerów klastrowych Chrysler podpatrzył w środowiskach akademickich, gdzie naukowcy dysponując ograniczonym budżetem składają w ten sposób superkomputery. Pierwotnie komputery klastrowe przeznaczone były do prostych zadań. Jednak niektórzy ich użytkownicy wykorzystują je do zadań bardziej złożonych jak projektowanie chipów czy analiza finansowa. Studio DreamWorks zajmujące się animacją cyfrową na takich maszynach obrabia szkielety obrazów, a komputery klastrowe regularnie pojawiają się w cennikach największych firm komputerowych m. in. IBM, Dell Computer i HP.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.