Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 18 lipca 2016 
    

ARM ma nowego właściciela – firmę Softbank


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 20:35
(1)
Holding ARM ogłosił, że już niebawem będzie mieć nowego właściciela, którym stanie się japońska firma Softbank. Za większościowy pakiet akcji brytyjskiej firmy z siedzibą w Cambridge japoński gigant zapłaci 24,3 miliarda funtów (32 miliardy dolarów, 17 funtów za akcję). Tym samym Softbank zapłacił kwotę wyższą o 43% od tej na jaką w ubiegły piątek wyceniano firmę ARM – 16,8 - miliarda funtów. Jednocześnie nowy właściciel zadeklarował utworzenie w najbliższych pięciu latach dodatkowych 1500 miejsc pracy na terenie Wielkiej Brytanii w tym dla inżynierów i programistów.

ARM Holdings to firma odpowiadająca za rozwój mikroarchitektury o tej samej nazwie. Producent utrzymuje się ze sprzedaży licencji na jej wykorzystanie samemu nie posiadając jednak fabryk mikroprocesorów. ARM to obecnie najpopularniejsza mikroarchitektura procesorów dla urządzeń RTV, AGD i tzw. sprzętów ultra mobilnych (tabletów internetowych, smartwatchy i smartfonów).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Japonska firma dobre (autor: Mario2k | data: 18/07/16 | godz.: 21:50)
    A glownymi udzialowcami sa Sheiki z emiratow.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.