Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 24 października 2002 
    

Intel inwestuje 150 mln USD w Wi-Fi


Autor: DYD | źródło: CompLex | 21:12
(2)
Firma Intel poinformowała o planach zainwestowania 150 milionów USD w firmy rozwijające technologię Wi-Fi. Inwestycja ta jest kolejnym krokiem w działaniach Intela mających na celu upowszechnienie sieci bezprzewodowych i popularyzację standardu Wi-Fi. Technologia Wi-Fi (IEEE 802.11), umożliwiająca szybki, bezprzewodowy dostęp do Internetu, staje się coraz powszechniejsza w miejscach takich jak lotniska, kawiarnie, biura, uczelnie, fabryki i domy.

"Wykorzystanie Wi-Fi rośnie w coraz szybszym tempie. Według szacunków, w ciągu trzech lat liczba notebooków zdolnych do komunikacji Wi-Fi może wzrosnąć do 30 milionów" - twierdzi wiceprezes Intela i prezes Intel Capital Les Vadasz - "Spowoduje to zasadniczą zmianę sposobu, w jaki ludzie korzystają z komputerów i umożliwi szybki dostęp do Internetu w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, w celach zawodowych i prywatnych."

Przemawiając do przedstawicieli branży transportowej na konferencji Wireless Airport Association Conference and Exposition w Waszyngtonie, Vadasz przedstawił zaangażowanie Intel Capital w inwestycje w technologie Wi-Fi i podkreślił konieczność przyspieszenia wdrażania sieci bezprzewodowych w portach lotniczych.

Intel poczynił już znaczne inwestycje wewnętrzne i zewnętrzne w programy związane z łącznością bezprzewodową, ukierunkowane na tworzenie powszechnych standardów technicznych, opracowywanie produktów bezprzewodowych oraz stymulowanie rozwoju rynku. Można tu wymienić m.in. wzbogacanie rozmaitych urządzeń o możliwości komunikacji bezprzewodowej, współpracę z innymi firmami nad tworzeniem standardów bezpieczeństwa transmisji i rozwiązywaniem technicznych problemów związanych z wygodą użytkowania, wyposażenie biur i zakładów Intela w punkty dostępowe sieci bezprzewodowych, inwestycje w rozwijające się firmy oraz badania nad zaawansowanymi technologiami bezprzewodowymi takimi jak "inteligentne" anteny i "inteligentny" roaming.

Oprócz tego, Intel poświęca wiele uwagi i zasobów projektowi o nazwie kodowej Banias, obejmującemu zestaw rozwiązań opracowanych od początku z myślą o specyficznych potrzebach użytkowników mobilnych komputerów PC. Po raz pierwszy standardowym wyposażeniem chipsetu stanie się dwuzakresowy interfejs bezprzewodowy pracujący w standardach 802.11a i 802.11b. Banias zostanie udostępniony w pierwszej połowie przyszłego roku.

"Wi-Fi jest jednym z najbardziej dojrzałych obszarów innowacji w branży komputerowej" - mówi Pat Gelsinger, wiceprezes i dyrektor do spraw technologii Intela - "Intel będzie w dalszym ciągu odgrywał kluczową rolę w tej dziedzinie, dokonując inwestycji, prowadząc badania, inicjując programy przemysłowe i wprowadzając nowe produkty."

Intel Communications Fund będzie inwestować w firmy opracowujące sprzęt, oprogramowanie i usługi, które zapewnią większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania sieci bezprzewodowych, prostszą taryfikację, solidniejszą infrastrukturę sieci, a także umożliwią nowe sposoby dostępu do sieci w terenie otwartym i realizowanie usług sieciowych. Intel Capital, program strategicznych inwestycji Intela, zainwestował już w kilkanaście firm tej branży około 25 milionów USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. dobrze dobrze (autor: RusH | data: 25/10/02 | godz.: 00:03)
    lookalem fotke z warflyingu , gdzie koles wzial laptopa gpsa i przelecial sie nas san francipsko .. na swojej trasie podczas godzinnego lotu zanotowal 640 sieci wifi .. SZESCSET40 !!!!

    w jednym miescie USA .. to sie w glowie nie miesic , ludzie ta technologia zdominuje rynek dostepu do netu .. mniam :)


  2. WiFi (autor: Swiety-brak rejestracji | data: 26/10/02 | godz.: 13:25)
    No dobrze, ale jak z bezpieczeństwem transmisji i czy nei będzie burdelu w eterze ?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.