Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2025
Piątek 12 sierpnia 2016 
    

Dlaczego warto zainwestować w monitoring służbowej floty pojazdów?


Autor: materiały partnera | 20:29
(2)
Każda firma posiadająca flotę pojazdów szuka rozwiązań, które pozwolą na uzyskanie oszczędności oraz poprawę bezpieczeństwa kierowców. Pomocne okazują się innowacyjne systemy monitorujące, które umożliwiają rejestrację przebytej trasy, a także śledzenie aktualnego miejsca, w którym pojazd się znajduje.

Postaw na wideorejestrator


Kamery montowane w firmowych autach to nowoczesne rejestratory śledzące każdy ruch pojazdu. Kierowcy nie muszą nawet pamiętać o ich uruchomieniu – większość dostępnych na rynku urządzeń posiada czujniki ruchu, które sprawiają, że urządzenie włącza się automatycznie, kiedy rozpoczynamy jazdę. Niektóre modele umożliwiają również wykonywanie serii zdjęć w określonym odstępie czasowym (np. 1 zdjęcie na minutę). Wszystko po to, żeby jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo auta i w razie wystąpienia kolizji posiadać niezbite dowody, które potwierdzą, że kierowca nie popełnił żadnego wykroczenia. Nagrania z wideorejestratorów mogą więc stanowić znakomity materiał dowodowy dla policji lub sądu, tym bardziej że urządzenia rejestrują materiał w wysokiej rozdzielczości. Szczególnie popularne są kamery szerokokątne, które obejmują swoim zasięgiem nie tylko obszar znajdujący się bezpośrednio za maską, ale również pobocze. Koszt kamer nie jest wysoki – podstawowe modele można kupić już za około 100 zł. Szczegółowe informacje o rejestratorach dostępne są na stronie www.visiontrack.com.



Zadbaj o bezpieczeństwo jazdy


Obawiasz się, że kierowcy w Twojej firmie jeżdżą nieprzepisowo, a kolizje z udziałem aut służbowych zdarzają się zbyt często? Wyeliminuj te problemy raz na zawsze. Inwestycja w wideorejestratory i urządzenia wyposażone w system GPS/Glonass znacząco poprawi bezpieczeństwo firmowej floty. Kierowcy będą świadomi, że każdy ich ruch jest rejestrowany, a położenie pojazdu monitorowane na bieżąco. Dzięki temu poprawia się styl jazdy, ryzykowne zachowania są eliminowane, a pracownicy zaczynają jeździć bardziej ekonomicznie. Właściciele firmy mogą również zweryfikować czy pracownicy posiadają wystarczające umiejętności na drodze i w razie czego wysłać ich na dodatkowe szkolenie. Systemy monitoringu są także wykorzystywane w ekstremalnych sytuacjach – kiedy służbowe auto zostanie skradzione. Nie musisz już obawiać się takich sytuacji – zamontowany GPS z ogromną dokładnością wskaże miejsce, w którym aktualnie znajduje się pojazd.



Ogranicz koszty i zyskaj duże oszczędności


Inwestycja w system wideorejestratorów i monitoringu szybko się zwraca. Przede wszystkim pracownicy przestają wykorzystywać auto do swoich celów, a to oznacza duże oszczędności na paliwie. Innowacyjne systemy monitoringu aut posiadają także specjalny przełącznik – tryb jazdy służbowej i prywatnej, dzięki któremu można podzielić koszty. Ekonomiczna i bezpieczna jazda przyczynia się również do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją samochodów – auta rzadziej poddawane są naprawom, nie trzeba wydawać pieniędzy na konserwację lub wymianę zużytych części.


 




    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A może... (autor: Kenjiro | data: 14/08/16 | godz.: 14:24)
    Monitoring jest najlepszy dla firm, którzy zatrudniają za śmieciowe pieniądze, tak by później się boksować z "pracownikami" o zwrot kosztów... A sam monitoring też kosztuje, obsługa, serwis itd.
    W efekcie pracownicy są jeszcze bardziej wkurzeni i mają w d... służbowe auto i chcą je zajeździć jak najszybciej ("na złość pracodawcy zajeżdżę mu auto"), więc firma musi auto częściej serwisować co kosztuje (faktyczny koszt + przestój lub auto zastępcze), i w efekcie firma zamiast zyskać, traci. Ale takich krótkowzrocznych januszów biznesu jest mnóstwo, więc tylko kupować monitoring...

    A już tekst "Przede wszystkim pracownicy przestają wykorzystywać auto do swoich celów" to jest właśnie taka krótkowzroczność, która przy niewielkiej oszczędności wprowadza mnóstwo innych kosztów, bo w końcu kto zabroni pracownikowi trzaskać drzwiami auta i jaki monitoring to wykryje?

    PS. Oczywiście monitoring się czasem przydaje (np. w wymienionym przypadku o nagrywaniu widoku drogi i materiale dla policji), ale najczęściej wtedy jak zaufanie pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą spada w okolice zera.


  2. Proponuję wycieczkę do Austrii (autor: mikay | data: 16/08/16 | godz.: 08:13)
    z takim urządzeniem :) Byłaby to droga wycieczka :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.