Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 23 sierpnia 2016 
    

Apple przejmuje firmę Gliimpse


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 06:15
Apple przejęło kolejną małą firmę z branży nowych technologii. Tym razem jest to podmiot o nazwie Gliimpse, założony w 2013 roku przez byłego inżyniera Apple - Anila Sethiego. Ta niewielka firma tworzy oprogramowanie do zarządzania i dzielenia się informacjami medycznymi pomiędzy użytkownikami. Dzięki temu pacjenci borykający się z najróżniejszymi schorzeniami mogą łatwo wymieniać się ze sobą cennymi informacjami i na bieżąco monitorować postęp w leczeniu swoich dolegliwości. Paradoksalnie Gliimpse powstał dzięki nieszczęśliwemu wydarzeniu, jakie dotknęło samego Sethiego.

U jego siostry wykryto raka piersi, co zmusiło ją do poddania się szeregowi badań i zbiegów. Problemy z zarządzeniem informacjami o leczeniu były tak duże, że skłoniły Sethiego do stworzenia oprogramowania, które mogłoby pomóc innym osobom w powrocie do zdrowia.

Wracając jednak do samej transakcji, to dowiadujemy się, że Apple przejęło Gliimpse już kilka miesięcy temu, ale aż do tej pory producent nie informowało o swoim nowym nabytku. Zresztą nawet teraz Apple nie jest skłonne do dzielenia się szczegółami podpisanej umowy, toteż nie znamy żadnych bliższych szczegółów. Tajemnicą pozostaje między innymi to jak dużo za Gliimpse zapłacono.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.